D. Britanijos mokslininkai, modeliuodami įvairaus dydžio asteroidų smūgio į Žemę pasekmes, sudarė pasaulio šalių, kurioms gresia didžiausias pavojus, sąrašą.
Pirmą kartą įvardintos valstybės, dėl tokios kosminės katastrofos prarasiančios daugiausia gyventojų ir patirsiančios tokią žalą, kad po suniokojimo praktiškai nebegalės atsistatyti, skelbia „Dailymail.co.uk".
Daugumą į šį sąrašą įtrauktų šalių sudaro besivystančios valstybės. Kinija į jį pateko dėl didžiausio katastrofos metu žūsiančių žmonių skaičiaus, tačiau jame figūruoja ir mažesnės valstybės, tokios kaip Švedija, kuriai mirtinas pavojus gresia dėl sunaikintos infrastruktūros, sakoma pranešime.
Šį sąrašą, pasitelkę „NEOimpactor" (pagal NASA „Near Earth Object“ programos pavadinimą) programinę įrangą, sudarė Sautamptono universiteto mokslininkai. Analizuodami įvairius asteroidų susidūrimo su Žeme scenarijus, įvertindami galimus jų trajektorijos ypatumus, tankį, dydį, smūgio epicentrą, šalies gyventojų tankumo, infrastruktūros išplėtojimo ir kitus veiksnius, jie sudarė 10 valstybių, kurioms gresia didžiausias pavojus, sąrašą. Į jį pateko Kinija, Indonezija, Indija, Japonija, JAV, Filipinai, Italija, D. Britanija, Brazilija ir Nigerija.
Apskaičiuota, kad dėl kosminės katastrofos daugiausia žmonių žūtų JAV, Kinijoje, Indonezijoje, Indijoje ir Japonijoje. Infrastruktūra labiausiai būtų nuniokota Kanadoje, JAV, Kinijoje, Japonijoje ir Švedijoje.
„Beveik prieš šimtą metų virš atokaus regiono Sibire šalia Tunguskos upės sprogo sąlyginai nedidelis, 50 metrų skersmens dangaus kūnas. Sprogimo banga šiame regione tik išguldė mišką, tačiau jeigu toks sprogimas būtų įvykęs virš Londono, jis butų sunaikinęs viską M25 magistralės ribose. Mūsų tyrimo rezultatai atskleidžia, kurioms šalims gresia didžiausias pavojus dėl tokio pobūdžio gamtinės katastrofos ir ragina dėti pastangas šiam pavojui sumažinti", – sakė „NEOimpactor“ programinės įrangos kūrėjas, Sautamptono universiteto mokslininkas Nickas Bailey.