Šventės metu – pinamas didžiausias pasaulyje gyvų rožių vainikas. Tokia šventė vyksta kas dvejus metus, prieš porą metų vainiką sudarė per 6 tūkstančiai rožių, šiemet organizatoriai tikisi pagerinti rekordą.
„Labai tikimės, kad bus daugiau nei praėjusį kartą. – Rekordo siekiat? – Reikia, taip, reikia rekordo“, – sako vainiko pynėjos.
Floristė Ieva Dedmane sako, kad prisidėti prie vainiko pynimo gali kiekvienas.
„Žmonės patys atneša ar iš savo sodo arba nupirktą rožę, kurią mes jiems peiliu padedame nupjauti ir ją įsmeigia ten, kur patys nori“, – sako I. Dedmane.
Be to, kiekvienas gali prisidėti prie šio nuostabaus vainiko pynimo, o surinktus pinigus organizatoriai skirs naujoms rožių klomboms Tukume įrengti.
„Mes – rožių miestas, turime specialų maršrutą ir turistams, ir vietiniams – rožių maršrutą. Pas mus yra apie 20 klombų skirtingų rožių, skirtingų rūšių“, – pasakoja šventės organizatorė Ingrida Smuškova.
Tautiečiai aplankę rožių šventę aikčioja iš nuostabos:
„Rožės, rožės, rožės. Tiek rožių vienoje vietoje dar nematėme.“
„Pirmą kartą, bet esame labai maloniai nustebintos, nėra kada net arbatos atsigerti, fotografuojame, žiūrime. Pasaka.“
„Vainikas neįtikėtinas, pirmą kartą gyvenime tokį grožį matome.“
„Labai nuostabi šventė, labai graži, gaila, kad Lietuvoje tokios nėra.“
„Rožės, visur gėlės, žmonės šypsosi, moterys su suknelėmis. Buvome bažnyčioje, ten tiek rožių, pagalvojau, kad rojuje tikrai nebus gražiau“.
O daugiau nei 7 tūkstančiais rožių ir dar dvigubai tiek kitų gėlių išpuošta Tukumo Liuteronų evangelikų Švenčiausios Trejybės bažnyčia, kuri taip pat sužavėjo visus apsilankiusius.
Bažnyčią lyg prabangiausioms vestuvėms iš pasakos puošė keturios didžiausios Latvijos floristų mokyklos, iš viso 40 žmonių darbavosi daugiau ne 10 valandų.
„Kiekviena mokykla turėjo savo užduotį, tačiau mintis buvo, kad viskas būtų vientisa ir labai gražu, atrodo, jog mums pavyko“, – džiūgauja floristė I. Dedmane.
Tukumas gėlėmis garsėja jau daug metų. Juokaujama, kad daug namų pastatyta už pinigus, gautus už parduotas gėles. Šventės sumanytoja sako, kad iki pirmos šventės, vykusios prieš 15 metų, apie ją svajojo daugiau nei dešimtmetį.
„Senos gėlininkystės tradicijos, buvo plačiai žinoma sodininkystė. Rožių dvasia gyveno ilgai visą tą laiką ir taip sugrįžo į gyvenimą“, – teigia šventės sumanytoja Anita Stikane.
Baigus pinti rekordinį vainiką, į kurį, spėjama, sudėta 7-8 tūkstančiai rožių žiedų, ši šventės dalis vainikuojama žiedlapių saliutu.
Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.