Figūruoja ir Gedvydo Vainausko pavardė
BNS žiniomis, šiame tyrime taip pat figūruoja ir dienraščio „Lietuvos rytas“ vienas akcininkų Gedvydas Vainauskas.
Specialiaisiais liudytojais apklausiami asmenys, kai yra duomenų apie jų padarytą nusikaltimą, bet šių duomenų nepakanka įtarimams pareikšti. Su R.Paksu BNS susisiekti kol kas nepavyko, STT atstovas spaudai Ruslanas Golubovas BNS teigė, jog informaciją apie tyrimą tarnyba pateiks vėliau pirmadienį.
Situaciją įvertino bendrapartiečiai
Aplinkos viceministras Algirdas Genevičius BNS patvirtino, jog praėjusią savaitę buvo apklaustas byloje liudytojo statusu, tačiau jis atsisakė atsakyti į klausimus, apie ką buvo apklausa ir apie patį tyrimą.
„Tikrai nežinau, nes ten kažkokie nereikšmingi dalykai, kuriuos man sunku dabar atsiminti“, - kalbėjo A.Genevičius.
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas BNS sakė, jog nėra informuotas apie A.Genevičiaus apklausą.
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos seniūnas Petras Gražulis BNS sakė apie naują tyrimą žinantis tik iš žiniasklaidos, o situaciją vertino kaip „nesisteminių partijų traiškymą“.
„Žinau tiek, kiek rašoma žiniasklaidoj, ir žinau, kad vyksta nesisteminių partijų traiškymas. Tos partijos, kurios galbūt labiau eurorealistės, šiek tiek euroskeptiškesnės, jos netinkamos dabartinei demokratinei valdomai sistemai, ir dėl to jos traiškomos. Jei pažiūrėsime konservatorių partijos bylą su buvusiu iždininku Vitu Matuzu, tai partijai nėra pareikšti įtarimai, taip kad pas mus selektyvus teisingumas, dvejopi standartai, ir gaila, kad už viso šito stovi prezidentė, kuri globoja dvi partijas, liberalus ir konsevatorius“, – piktinosi „tvarkiečių“ seniūnas.
Ne pirmas tyrimas
Tai ne pirmas teisėsaugos tyrimas, kuriame figūruoja „Tvarkos ir teisingumo“ nariai ir pati partija. 2015 metų pabaigoje STT partijai kaip juridiniam asmeniui pareiškė įtarimus dėl pinigų plovimo ir prekybos poveikiu. Įtarimai „Tvarkai ir teisingumui“ buvo pateikti atliekant užpernai pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu, kurio metu kaip įtariamieji dėl skirtingų nusikalstamos veikos epizodų apklausti 12 asmenų, iš jų septyni yra valstybės tarnautojai ar jiems prilyginti asmenys.
Viešai žinoma, kad šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai buvo pareikšti Seimo nariui Rimui Antanui Ručiui, buvusiems vidaus reikalų ministro patarėjams Ervinui Raistenskiui, Kęstučiui Kasakaičiui, buvusiam valstybės įmonės „Infostruktūra“ direktoriui Ričardui Bražėnui, Vidaus reikalų ministerijos Elektroninės valdžios politikos skyriaus vedėjui Rimvydui Jančiauskui, ministerijai pavaldaus Informatikos ir ryšių departamento direktoriaus pavaduotojui Jonui Ūsui, bendrovės „NT Service“ vadovui Peisachui Kačerginskiui, verslininkams Rolandui Skaisgiriui, Justinui Garliauskui. Daugiau įtariamųjų viešai nežinoma. Įtarimai buvo pareikšti ir buvusiam viceministrui Algimantui Juocevičiui, tačiau jis mirė.