Ilgas ir lėtas procesas trūko net keletą metų, tačiau darbo rezultatai ėmė duoti vaisių, mat grupės kūryba perkopė keliolikos dainų repertuarą. Sutapimas, tačiau vieną pirmųjų pilno sąstato pasirodymų, grupė surengė praėjus vos kelioms paroms po rusijos įsiveržimo į Ukrainą. Sukrėsti šio įvykio muzikantai dar sykį įvertino, jog šaknys, istorija, meilė Tėvynei - tai temos, kurios neturėtų nugulti tik į vadovėlius, bet tapti įkvėpimu ir atrama gyvenime, kai atsiduriama geopolitinės sumaišties etape. Grupės narys Matas teigia, jog „Laisvės kovotojų tekstai rezonuoja momentu, kada skauda sielą, bet negali šaukti. Šie tekstai buvo jų meditacija išlaikyti save ir idealus. Mus tai įkvepia. Todėl šios grupės konceptas ir yra leisti šiai poezijai skambėti toliau ir nelikti užmarštyje“.
Vėliau šis projektas pavirto į keturių vyrukų roko grupę „Gedimino sapnas", kuri pristatė savo debiutinį albumą "(ne)sušaudyti". Šiame albume kauniečiai atlieka laisvės kovotojų išsaugotą poeziją, atskleisdama ją alternatyvaus roko skambesiu. Dešimties dainų albume – ne tik kovos, brolybės ar netekties, bet ir vilties bei meilės dainų temas, kurios varijuoja nuo švelnaus akustinio iki aštraus ir pikto, bet nuolatos, šiai grupei įprasto melancholiško skambesio.
Grupės narys Evaldas teigia, jog atlikdami partizaninius tekstus jie siekia ne tik pritraukti kuo daugiau jaunų žmonių ir padaryti šią temą aktualią, bet ir suburti platų klausytojų ratą, pasirodo, neapibrėžiamą amžiumi ar socialiniu statusu: „Tai daugeliu atveju žmonės, kuriems patriotiškumas, kultūra ir istorija yra gyvenimo būdas. Vis dėl to, džiaugiamės, jog mūsų pasirinktas būdas atskleisti laisvės kovotojų kūrybą išeina iš labai siauros nišos ir yra patrauklus gana plačiai auditorijai.“
Grupė „Gedimino sapnas“ iš pradžių turėjo išankstinių nusistatymų, jog visi laisvės kovotojų tekstai yra išimtinai apie meilę Tėvynę ar ugningos karo dainos, tačiau kuo daugiau grupės nariai skaitė ir gilinosi teko atrasti daug daugiau temų: ilgesys namams, meilės dainos mylimai laukiančiai merginai, tremties siaubas ar net politinės satyros. Tai padėjo suprasti, jog šias eiles rašę žmonės tokie pat žmonės kaip ir kiekvienas iš mūsų, atsidavę idealui brangesniam už gyvybę.
Transformavę kelias senas akustines dainas bei atsidavę naujų kūrinių kūrybai grupė užsidarė repeticijų erdvėje keleriems metams tam, kad šiandien į dienos šviesą išleistų savo debiutinį albumą bei būtų pasiruošę dovanoti šventę klausytojams gyvo garso koncertuose. Kaip pastebi ir patys grupės nariai: „Simboliška, kad prie laisvės kovotojų tekstų grįžome būtent dabar, visai to nenujausdami, kai laisvės kovos tema ne tik istorijos vadovėlis, bet ir karti realybė visai šalia mūsų valstybės sienų".
Birželio 2 d. koncertuoja Vilniuje “Stars & Stripes” amerikietiško stiliaus bare. Butent 1945 m. birželio 2 d. legendinis partizanų vadas A. Ramanaukas- Vanagas davė partizano priesaiką.