• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekologinės nelaimės vietoje Rokiškio rajone, Juodupės seniūnijoje, buvo surinkta 181 tona naftos produktais užteršto vandens, o dyzelino į vandens telkinį galėjo išsilieti kelios dešimtys tonų.

REKLAMA
REKLAMA

Tokias nelaimės pasėkmes pirmadienį Aplinkos ministerijoje (AM) vykusioje spaudos konferencijoje įvardino Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Valdemaras Jakštas.

REKLAMA

Pasak jo, šiuo metu įvykusios avarijos mastą yra vertinti sunku, tačiau jis pažymėjo, kad tam tikrose vandens telkinių vietose užterštumo lygis yra labai didelis.

"Vandens užterštumas pelkėje (Šaltojos upelio užpelkėjusiame slėnyje - BNS), aišku, šimtais kartų viršija (leistiną normą - BNS), tačiau ta vieta yra izoliuota", - teigė V.Jakštas, tvirtindamas, kad vietoje nuo slėnio iki Juodupės tvenkinio užterštumo lygis viršijamas nuo keleto ir kelių dešimčių kartų.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius pripažino, kad kol kas nelaimės padarinius galutinai įvertinti sunku, nes esą tvenkinyje dar nėra ištirpęs ledas, po kuriuo yra taip pat susikaupę teršalų.

Kaip teigė AM sekretorius Aleksandras Spruogis, šiuo metu vietovėje yra atliekami operatyviniai veiksmai, o buvusios prieš avariją gamtos būklės atstatymas gali užtrukti iki 6 mėnesių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot A.Spruogio, tai priklauso nuo bendrovės "Mažeikių nafta" rengiamo veiksmų plano, kuriame turi būti išdėstyta, kaip bus neutralizuojami nelaimės padariniai, kokių rezultatų yra tikimasi ir kada bus baigtas teršalų rinkimas. Plano laukiama iki balandžio mėnesio pabaigos.

REKLAMA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriaus pavaduotojas Vygandas Kurkulis tikino, kad kol kas situacija stabilizuota, o šiuo metu yra vykdomi žalos mažinimo darbai.

Jis atmetė kaltinimus, esą į ekologinę nelaimę buvo reaguojama pavėluotai.

"Mano, kaip pakankamą patirtį turinčio specialisto, nuomone, buvo imtasi adekvačių priemonių pagal turimą situaciją ir galimybes," - tikino V.Kurkulis, pažymėdamas, kad šiuo metu už Juodupės upelio nėra užfiksuota teršalų.

REKLAMA

PAGD direktoriaus pavaduotojas paneigė pasirodžiusią informaciją, esą dėl ekologinės nelaimės žūsta gyvūnai.

"Tai, kas buvo sakoma, kad paukščiai žūsta... Skrisdami sraigtasparniu išbaidėme ne vieną ančių pulką, gulbes, garnius, gandrus, visi jie ten buvo, net pačioje Juodupės užtvankoje", - teigė V.Kurkulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos žaliųjų judėjimas penktadienį apkaltino AM nesiimant tinkamų priemonių užkirsti ekologinės nelaimės padarinių kilimui, tvirtindami, kad likviduojančios tarnybos vilkina laiką - neįjungia greitaeigių siurblių, o apylinkėse jau dabar masiškai žūsta bebrai ir kiti gyvūnai. Aplinkos ministerija (AM) tuo tarpu mestus kaltinimus vadino perdėtais ir nepagrįstais.

REKLAMA

Ekologinė avarija Rokiškio rajone kilo dėl nelegalaus prisijungimo prie naftos produktų transportavimo vamzdyno Juodupės seniūnijoje. Teršalai, trūkus prisijungimo žarnai, išsiliejo Šaltojos upelio užpelkėjusiame slėnyje.

Aplinkosaugininkams apie įvykį pranešta kovo 25 dieną, kai negyvenamoje sodyboje buvo rasta žarna, einanti link naftos produktų transportavimo vamzdyno per Šaltojos upelio užpelkėjusį slėnį.

REKLAMA

Avarijos padarinius ėmėsi likviduoti bendrovės "Mažeikų nafta" avarijų likvidavimo komanda, Rokiškio ugniagesiai, civilinės saugos specialistai, seniūnijos darbuotojai.

Kovo 30 dieną dėl staigaus sniego tirpimo apylinkėse bei lietaus, smarkiai padidėjus vandens kiekiui, buvo pralaužtas apsauginis pylimas ir užpelkėjusioje vietoje susikaupę naftos produktai su vandeniu pateko į Vyžuonos upę. Rokiškio savivaldybė paskelbė, jog susidarė ekstremali situacija. Kovo 31 dieną pralaužtas apsauginis pylimas atstatytas, vėliau - sutvirtintas.

Policijos pareigūnai dėl įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų