Nuotraukoje, kuri buvo padaryta Hondūro saloje, Roatane, matyti plastikiniai peiliai, maišai, buteliai ir kitos atliekos, plaukiojančios tarp jūros dumblių.
Kita nuotrauka, padaryta žemiau vandens linijos, atskleidžia, kad nes saulės spinduliai neprasiskverbia giliau, nes jie yra blokuojami didžiulės šiukšlių krūvos.
„Blue Planet Society, grupė, kuri siekia išsaugoti pasaulio vandenynus, mano, kad plastikas galėjo čia patekti iš Montaguos upės Gvatemaloje.
Naujausia medžiaga užfiksavo atliekų srautą keliaujantį į jūrą nuo jo žiočių.
Caroline Power, gyvenanti Roatane, kuris yra tik 19 km ilgio ir 5 km pločio, dalijasi šiais vaizdais socialinėje žiniasklaidoje, siekdama supažindinti visuomenę su problema.
Ji teigė, kad žmonės turėtų atidžiau elgtis su savo naudojamu plastiku.
„Pagalvokite apie savo kasdienį gyvenimą. Kaip praeitą kartą valgėte? Kada paskutinė kartą pirkote maistą gatvėje? Tikėtina, kad naudojote plastikinę lėkštę su plastikine šakute, kurios buvo įdėtos į plastikinį maišelį”, – rašė ji savo feisbuko paskyroje.
„Ar vis dar naudojate plastikinius šiukšlių maišus? Plastikinius vandens buteliukus? Plėvele aptraukiate savo maistą? O gal perkate tualetinį popierių, kuris įpakuotas į plastiką, o ne popierių? Ar jūs dedate vaisius ir daržoves į vienkartinius krepšius?”
Moteris pasiūlė pasižiūrėti kiek žmonės prikaupia šiukšlių per savaitę, ji sakė, kad jie bus „pasibjaurėję" tuo, kiek tarp jų bus plastiko.
Plastikas kenkia gyvūnams
Kasmet į vandenynus patenka daugiau nei 8 milijonai tonų plastiko, o manoma, kad iki 2050 m. jo bus daugiau, nei žuvų.
Manoma, kad mūsų jūrose dabar yra apie 51 milijardas mikroskopinių dalelių plastiko - 500 kartų daugiau nei žvaigždžių mūsų galaktikoje.
Ši tarša kenkia daugiau nei 600 rūšių visame pasaulyje.