• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kreditų biuro „Creditinfo Lietuva“ atliktais sektorių reitingo skaičiavimais, šių metų antrąjį ketvirtį, kaip ir pirmąjį, rizikingiausi buvo šalies transporto, statybų ir antrinio perdirbimo sektoriai, medienos pramonė, o mažiausiai rizikingos – mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos, įstaigų įrangos ir kompiuterių gamybos bei nevalytos naftos ir gamtinių dujų gavybos srityse veikiančios įmonės.

REKLAMA
REKLAMA

Šiems skaičiavimams pasitelkti Statistikos departamento atlikto šių metų antrojo ketvirčio ir praėjusių metų ketvirtojo ketvirčio įmonių finansinių rodiklių tyrimo duomenys.

REKLAMA

„Įmonių finansinių rodiklių tyrimo antrojo ketvirčio duomenys parodė, kad pirmąjį 2009-ųjų ketvirtį įsivyravusios neigiamos tendencijos, kuomet beveik visuose sektoriuose dirbančių bendrovių rizika didėjo, tik sustiprėjo. Ir toliau augo tikimybė, kad per artimiausius metus įmonės negalės vykdyti finansinių įsipareigojimų“, – teigia kreditų biuro „Creditinfo Lietuva“ kredito rizikos vadovė Alina Buemann.

REKLAMA
REKLAMA

Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginus su praėjusių metų paskutiniuoju ketvirčiu, „Creditinfo Lietuva“ skaičiavimais, tikimybė, kad per artimiausius metus įmonė negalės vykdyti finansinių įsipareigojimų, daugiausiai išaugo statybų sektoriuje, t.y. 12,3 procentiniais punktais ir  siekė 38,41 proc., sausumos transporto sektoriuje – padidėjo 8,58 procentiniais punktais ir siekė 46,7 proc., antrinio perdirbimo – augimas buvo 7,61 procentiniais punktais ir siekė 43,91 proc., medienos pramonės – išaugo 6,8 procentiniais punktais ir siekė 38,41 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Creditinfo Lietuva“ sektorių reitingo skaičiavimus atliko naudodama kreditų biuro sukurtą ekonometrinį modelį, skirtą prognozuoti įmonės įsipareigojimų nevykdymo tikimybę per ateinančius 12 mėnesių. Pagal šį modelį, įsipareigojimų nevykdymas arba vėlavimas vykdyti įsipareigojimus suprantamas kaip 90 arba daugiau dienų pradelsimas sumokėti įsiskolinimą.

Šiam ekonometriniam modeliui taip pat naudojama pati aktualiausia informacija: keli šimtai finansinių ir ekonominių rodiklių, įsipareigojimų vykdymo istorija, turto areštų aktų registro bei areštų monitoringo duomenys, taip pat pasitelkiami „Creditinfo Lietuva“ skolininkų administravimo informacinės sistemos duomenys. Į šią sistemą patenka informacija iš finansų, telekomunikacijų, skirstomųjų tinklų, kuro prekybos ir kitų ekonomikos sektorių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų