• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rinkimų šventėje incidentų išvengti nepavyko. Vilniuje įtūžęs rinkėjas užpuolė rinkimų komisijos narį, kitoje sostinės apygardoje sklido ne tik purškiamo dezinfekcinio skysčio, bet ir pagirių kvapas – komisijos narė į alkotesterį pripūtė daugiau nei promilę. Didžiuosiuose miestuose kilo problemų dėl daromų pertraukų apylinkėse.

Rinkimų šventėje incidentų išvengti nepavyko. Vilniuje įtūžęs rinkėjas užpuolė rinkimų komisijos narį, kitoje sostinės apygardoje sklido ne tik purškiamo dezinfekcinio skysčio, bet ir pagirių kvapas – komisijos narė į alkotesterį pripūtė daugiau nei promilę. Didžiuosiuose miestuose kilo problemų dėl daromų pertraukų apylinkėse.

REKLAMA

Dėl patalpų dezinfekavimo ar prasto apygardų pasiruošimo formavosi eilės. O Raseiniuose, kur paskelbtas karantinas, dalis eilutėse prie balsadėžių stovinčių žmonių dalijasi ir nerimu dėl viruso. 

Rinkimų dieną sostinėje žmonės pradėjo labai aktyviai. Eilės formuojasi prie visų apylinkių, tiesa, jų ilgis skiriasi. Kai kur užtenka palaukti porą minučių, kitur reikia laukti net ir pusvalandį:

„Gal 20 (minučių – red past.) kokių, o gal ir trumpiau. Taip žiūrėjau visai greitai, tikėjausi ilgiau laukti net."

REKLAMA
REKLAMA

„Man atrodo, kad greičiau per praeitus rinkimus praėjo."

„Nesitikėjom, galvojom, kad žmonės bus įbauginti to viruso, galvojom, kad bus mažiau", – sakė Rugių apylinkės pirmininkas Vytautas Liaudanskis.

REKLAMA

Nesusipratimų Vilniuje visgi būta. Žvėryno mikrorajone didelės eilės formavosi prie apylinkių vien dėl to, kad rinkimų komisijos nepadarė namų darbų – iš anksto nepažymėjo biuletenių. Su darbu nesusitvarkančios apylinkės pertraukas patalpų vėdinimui naudojo ne pagal paskirtį.

„Biuletenių štampavimui mes neužsidarome. Mes vienu metu tam paaukojome savo vėdinimo laiką. Dabar yra 15-a valanda, šiai minutei mano komisijos nei vienas dar nebuvo išėjęs nei iki tualeto, nei atsigerti arbatos ar kavos", – Vytauto apylinkės pirmininkė Lina Pratusevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Turi būti užtikrintas netrukdomas balsavimo procesas. Rinkėjai turėtų būti priimti, jiems turėtų būti sudarytos galimybės balsuoti", – teigė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

O štai šioje Žirmūnų apygardoje alkoholio kvapas sklido ne tik nuo purškiamo dezinfekcinio skysčio, bet ir nuo vienos komisijos narės. Ji buvo nušalinta, nes 7-ą ryto darbe pasirodė išgėrusi. Į policijos alkotesterį moteris pripūtė 1-ą ir 32-i šimtąsias promilės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Komisijos narė aiškino, kad alkoholį ji vartojo vakar, bet ne šiandieną, bet tas didelio skirtumo nesudaro ir faktas yra faktas", – teigė Žirmūnų apygardos pirmininkas Mantas Paukštė.

Štai, ką mano gyventojai:

„Kur čia matyta toks dalykas, išgėrusi. (CHA) Tuo labiau moteriai, čia visai neaktualu ir neįdomu būti tokiai."

„Ten jeigu visi taip skaičiuos, tai neaišku, kas laimės."

„Gal ji iš laimės, iš džiaugsmo, dovanoti reiktų."

Kaune situacija kiek kitokia

O štai Kaune prie kai kurių rinkimų apylinkių žmonių eilutė nusidriekia kas pora valandų, mat tuomet komisijų nariai užrakina apylinkių duris tam, kad viduje viską dezinfekuotų ir išvėdintų:

REKLAMA

„Stengiamės tai daryti kas dvi valandas, be kartais būna dažniau kartais rečiau, per visą dieną, mes jau čia kokius keturis kartus tvarkėmės."

Rinkimuose apsaugos priemonių, higienos ir tvarkos reikalavimų šį kartą daug, bet kauniečiai sako, kad tai jų netrikdo:

„Gal ir gerai, kai tokie pavojingi laikai."

„Nepasakyčiau, kad mane tai kažkaip nepatogiai privertė jaustis, manau, kad viskas gerai."

„Galbūt tų dezinfekavimo vietų galėtų būt daugiau jei daugiau žmonių atsirastų…"

O kitose apylinkėse pirmininkai durų nerakina, bet vos radę laisvą minutę griebia į rankas dezinfekcinio skysčio talpą ir šluostę.

REKLAMA

„Kas kokį 15 – 20 ir einam ratuku, duris, kabinas antdėklus visus ant stalų ir tušinukus", –  pasakoja Komisijos pirmininkė Rita Prancekvičienė.

Raseiniuose – nerimas dėl viruso

Raseiniuose padėtis tikrai ne eilinė, čia vienintelė vieta Lietuvoje kur paskelbtas lokalus karantinas. Dalis rinkimų komisijos narių dėl izoliacijos negali dirbti, tad didesnis krūvis atiteko likusiems. Žmonės saugosi, didžioji dalis su apsaugos priemonėmis, tačiau pasitaiko ir pamiršusių kaukę. O ar nebaisu eiti prie balsadiežių, kai rajone paskelbtas karantinas, klausėme pačių raseiniškių:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kaukę užmiršot? – Užmiršau, nepaveiksluok."

„Baimė yra, bijo žmonės, labai bijo."

„Nu ne, nepasakyčiau, kad yra koks nerimas, vis tiek saugomės." 

„Susibūriavimų nėra, žmonės yra pakantūs visi, mažiau vaikštom."

„Aišku prisibijo, bet iš tikrųjų reiktų eiti balsuoti, kad ir yra pas mūsų ta bėda, bet iš tikrųjų reiktų eiti prabalsuoti, nes kitaip mes neturėsim savo valdžios."

REKLAMA

Panevėžyje žmonės gana aktyūs

Balsuoti sekmadienį renkasi ir panevėžiečiai nors iš nutįsusių eilių matyti, kad rinkėjai gana aktyvūs. Visgi vienos didesnių rinkimų apylinkių pirmininkė sako, jog rinkėjų skaičius yra gana panašus kaip ir prieš 4 metus.

Rožių apylinkėje balsavimo teisę turi apie 4000 panevėžiečių. Jei ne ribojimai laikytis atstumo, nesibūriuoti, pasak rinkimus stebinčių atstovų nebūtų ir eilės. Tačiau dėl to bruzdesio nėra, žmonės kantriai stovi ir laukia kada galės patekti į patalpas. Šiek tiek didesnis sujudimas  sulaukus 18-mečių rinkėjų, jie Panevėžyje sutinkami plojimais ir dovanomis.

REKLAMA

„Buvo sunku apsispręsti, skaičiau programas, aišku, kai kurias partijas iškart atmečiau."

„Reiks pasižiūrėt, kas čia tokie ir laikrašty niekur nebuvo tų sąrašų, jokio skelbimo, pasigedau. Tai ir peržiūrėsiu visus, kas čia tokie labai nori į Seimą."

Nors pasitaikė ir tokių kurie dėl spontaniškumo čia pat persigalvojo, bet klaida jau tavo bėda – antro biuletenio negausi.

Klaipėdoje taip pat kitokie rinkimai

Klaipėdoje nors eilės prie balsadėžių panašios kaip ir ankstesniais metais, vis dėlto šie rinkimai kitokie. Jei žmonės atėję balsuoti patalpas palieka visai netrukus, tai komisijos nariai, kurie, štai ir sėdi už mano nugaros, čia turi praleisti visą dieną. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto, jaudulys dėl koronavirusuo ko gero yra vienintelis šiuos rinkimus iš kitų vykusių Klaipėdoje išskiriantis bruožas. 58-ose apylinkėse uostamiestyje dirba 400 komisijos narių. Jie pasakoja, kad šie rinkimai nuobodūs.

„Buvo priekaištų dėl kaukių dėvėjimo, nes žmonės nelinkę saugotis nuo koronaviruso, bet tik tiek. Su pačiais rinkimais tikrai nesklandumų nėra pas mus", – kalbėjo Molo apylinkės komisijos sekretorė Aistė Vyšniauskaitė.

REKLAMA

Dažnuose ankstesniuose rinkimuose, rinkėjų aktyvumas Klaipėdoje buvo mažiausias iš visų šalies didmiesčių. Panašu, kad šie metai ne išimtis. Balsuojančiųjų aktyvumas šiandien popiet beveik toks pat kaip per 2016-ųjų rinkimus į  Seimą.

„Skiriasi gal tik puse procento. Bet tendencijos tokios, kad kiek girdžiu iš kitų pirmininkų, kad iki dienos pabaigos tas procentas bus didesnis ir lyginant su 2016 rinkimais, kur siekė su išankstiniais 50 proc," – pasakojo Danės rinkimų apygardos pirmininkas Adolfas Gritėnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų