Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Šalis be gabaus jaunimo yra šalis be ateities:

Kodėl Dalia Grybauskaitė parėmė pražūtingą Lietuvai, bet naudingą skandinavų bankams Lietuvos studentų apmokestinimą? Ogi todėl, kad skandinavų bankai Dalios Grybauskaitės komandoje griežė pirmu smuiku. Ponas Udrėnas, Dalios Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas ekonomikos (!) klausimais, yra buvęs SEB banko vyriausiasis analitikas [1].

Kodėl toks studentų apmokestinimas neša didžiulę žalą Lietuvai? Nes gabiausi abiturientai žino, kad jiems gręsia galimybė brangiai sumokėti už prasto lygio studijas ir masiškai emigruoja. Protų nutekėjimas jaunimo tarpe yra pats skaudžiausias šaliai. Šalis be gabaus jaunimo yra šalis be ateities.

Kodėl toks apmokestinimas naudingas skandinavų bankams? Nes skandinavų bankai išduoda tas paskolas. Prie mūsų žemų atlyginimų, tokios paskolos daro vargšus studentus vergais bankams likusiam gyvenimui.

Daugiau apie tai - surašant Google paieškoje: mokslas-studijos-ekonomika.
jug visi žino kad čyvas yra židas
Gera analizė.
Vis dėl to mūsų rinkėjai infantilūs, jei juos paskatino balsuoti už Grybę rusų agresija Ukrainoje. Atrodytų, tik akli, kurti ir beraščiai nežino apie jos burokevičines ištakas, tai kaip galima asocijuoti ją su dešinumu?
Konservatoriai kažko apsivalgė. 2 jiems yra daugiau, negui keturi.
Kokius pokylius kada prezidentūroje ruošti ar jų atsisakyti - prezidentės Dalios Grybauskaitės apsisprendimo teisė. Fejerverkai labiau tinka visaliaudinėms šventėms, kaip Naujiems Metams, Nepriklausomybės dienai atžymėti. Žinoma, sveikintina jei prie jų surengimo prisideda ir verslas, kuris ne tik labiausiai suinteresuotas valstybės klestėjimu, bet ir turi tokiems parėmimams lėšų. Kai Lietuva kol kas yra ES milijardinės paramos gavėjos statuse, prabangūs pokyliai būtų tam tikras nonsensas. Tačiau gerai surežisuoti renginiai, skirti įvairių veiklos sričių atstovams gali geriau padėti pajusti bendrą valstybės reikmių pulsą bei jų dalyviams pasijusti vertingomis asmenybėmis. Tokiems renginiams nebūtini nuo valgių ir gėrimų lūžtantys stalai, o būtina renginio dvasingumas bei prasmingo bendravimo galimybės. Labdaringi koncertai tokių renginių metu galėtų būti rengiami ne tik iš prezidentinių reprezentacinių lėšų. Dažnam kolektyvui ar atlikėjui būtų netgi garbė tokiuose koncertuose dalyvauti net ir tada, jei jų profesionalus pasirodymas būtų neapmokamas. Įvairių sričių menininkai dažnai pasigenda konkrečios finansinės paramos, tačiau jiems viešumas tokiame lygmenyje taip yra vertybė, kurianti kiekvieno dalyvio įvaizdį.

Žinoma, tokie renginiai negalėtų prilygti pompastiškumu turčių rengiamoms pramogoms, bet ir esmė bei tikslai tokių renginių gerokai skiriasi. Nereikėtų žiūrėti į prestižą kaip į kokį niekinį faktą. Jis visuomenėje taip yra svarbus ir nereikia niekam apsimetinėti, kad taip nėra. Kalbant konkrečiai apie dabartinę šalies vadovę, jos darbo ir bendravimo stilius kadencijos eigoje gerokai keitėsi. Daugelis su ja susidūrusių teigia, kad tai labai šilta asmenybė. Kaip ją vertina "prisidirbusieji" - kitas atvejis. Verta tikėtis, kad bus išieškotos dar įvairesnės prezidentės bendravimo su visuomene formos, kurios patenkins ir tas visuomenės grupes, kurios jaučiasi šiek kiek primirštos. Tikiu Lietuvos gera ateitimi. Jei visi kartu jos sieksime - taip ir bus.



"Jausmas, kurį D. Grybauskaitei reikėtų įveikti " pas delfistus

KOMENTARAS STRAIPSNIUI

Po ilgokos pertraukos vėl paviešintas interviu su "gerietiška" prezidentės darbo kritika. Manau, kad išsakytos L.Donskio ir Š.Liekio mintys yra gan prasmingos ir į jas dera įsiklausyti šalies vadovei. Jei žvelgti dar giliau, tai atsirandi filosofijos platybėse. Būtent ten, kur gimsta įvairios ideologijos. Suprasti tą sudėtingą procesą pravartu ne tik intelektualams, net ir funkcionieriams. Įstatymų leidžiamoji ir vykdomoji valdžia negali normaliai veikti, jei jos grandys, kuriuos sudaro pavieniai politikai ir valdininkai prastai suvokia filosofines bei ideologines sroves ir jų siūlomus prioritetus bei konkrečius įgyvendinimo metodus. Sakyčiau, kad netgi valstybės vystymosi strategijos ir taktikos paieškose tai yra kasdieninė būtinybė.

Prezidentė D.Grybauskaitė nuolat pabrėžia savo atsiribojimą nuo partijų ir tuo pačiu nuo politizuotų visuomeninių organizacijų. Esu įsitikinęs, kad toks požiūris yra taip pat spraga, kurią derėtų užpildyti didesniu žinojimų apie partinę veiklą demokratinėje visuomenėje. Žinoma, kol kas mūsų visuomenės mąstyme yra dar gajus populistinis požiūris, kad partijos yra visuomenės blogis. Tokia nuomonė mūsų žiniasklaidoje yra peršama nuo pat Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo. O juk būtent partijos kartais sugeba ne tik akumuliuoti pažangias idėjas, bet ir jas pateikti visuomenei tinkama forma. Ilgokai tai buvo siejama su "hegemono" partijos kraupiu įvaizdžiu, tačiau tai neišblėso net ir tada, kai partijos, laimėję rinkimines kovas tampa įtakingais svertais valstybės valdyme.

Žinoma, Lietuvoje egzistuoja ir tokių partijų, kurios pozityvumo savo veikloje turi labai nedaug ar net kenkia visuomenės interesams kurti laisvą, demokratinę šalį. Tačiau būtent totalinė priešprieša prieš visas partijas sudaro tokią makalynę, kurioje vis sunkiau darosi atsirinkti tas politines jėgas, kurios yra ir naudingos ir perspektyvios. Atsirado tokie naujadarai, kurių veikla būna akivaizdžiai artima Rytų imperijos interesams. Keistai atrodo tokių jėgų didelis finansavimas ir didžiulis reklamavimasis. Sunku būtų patikėti, kad tai tik mūsų eilinių piliečių parama. Kokie gali būti kiti lėšų kanalai? - galima tik spėlioti. Vienas kitas skandalas sudrumsčia prūdo ramybę, tačiau sukeltos bangelės per maurus neskuba pasiekti jo krantus.


@Pikasas "Prezidentė D.Grybauskaitė nuolat pabrėžia savo atsiribojimą nuo partijų..."
Gal nejuokinkite? Jai dirbo net dviejų partijų - konservatorių ir libersąjūdistų štabai, o naiviam rinkėjui buvo aiškinama, kad ji yra "nepriklausoma" kandidatė.
Tai - žemiausios prabos niekšybė ir apgaulė.
Net šlykštu skaityti.
Lietuva, net ir išrinkusi į Europarlamentą keletą marginalų, taip keistai, kaip Prancūzija ar Anglija neatrodo. Tai, kad dešinieji radikalai politiniame rate yra šalia ultrakairiųjų praktika patvirtinta teorija. Panašiai maivytis, kaip tą daro kraštutinių tų šalių lyderiai yra labai smagu, kai žinai kad Rusijos imperijos monstras tolokai, o parama už paramą kišenėms netrukdo. Kaip balsuotojų mąstymas kryptelėjo euroskeptikų link? - reikia išsamios analizės. Priežasčių tam šviečiasi daug, o kurios jų svarbiausios? - reiktų aiškintis. Tokioms nuostatoms susiformuoti padėjo kai kurių pietinių šalių įžūlumas finansuose ir įtartinų emigrantų bangos. Čia ir religijų, ir mentaliteto skirtumai savo neigiamą vaidmenį turėjo. Bet kuriuo atveju Europos Sąjungos laukia sunkesnis periodas, negu buvo prieš tai. Nemanau, kad paminėtos ir nepaminėtos problemos sužlugdys ES, bet gero daug nepridės. Esame tarp tų naujokių, kurioms finansinė parama - švaraus oro gurkšnis. Jei suskubsime tinkamai ja pasinaudoti, gal išmoksime ir mes giliai įkvėpti. Kitu atveju "penkta kolona" su žinoma parama gali galutinai pridusinti.
Konservatoriai laimėjo. Prarado mandatą, gavo mažesnį procentą, bet laimėjo :) Prastūmė į valdžią komunistę ir tatos anūką. Pergalė.
čyvai, tiesiog akyse degraduoji, net negali garbingai pralaimėti, tu, raudonskūrių dainiau.
@Kaunas Ką jums atsakyti... Nelabai suprantu, ką aš pralaimėjau? Balsavau už TS-LKD, tai išeitų, kad kažką laimėjau. Tai ir bandau išsiaiškinti - ką?
Konservatoriai naiviai mano, kad DG yra jų korta :) Kvaila.
@mikas Nieko jie nemano. Tiesiog Landsbergio ir Kubiliaus spintose yra kažkokie skeletai, ir Kremlius apie tai žino.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų