„Padėtis yra tokia sprogi, kad bet kokio apsirikimo ar nesusipratimo dėl tam tikrų įvykių tikimybė... klostosi gana grėsmingai. Sakyti, kad tai buvo kažkoks įprastas epizodas, būtų neteisinga: tai yra bendros itin aštrios padėties atspindys“, – žurnalistams sakė S. Riabkovas.
Anot jo, „reikalingos priemonės, visų pirma susijusios su situacija dėl Irano; reikia ramiai nešališkai išnagrinėti įvykius, nedaryti skubotų išvadų, galinčių šliūkštelėti alyvos į ugnį“.
„Neturiu jokios informacijos. Jeigu JAV jūrų pajėgų 5-ojo laivyno vadovybė tokios informacijos neturi, tuomet Rusijos užsienio reikalų viceministras jos juo labiau neturi. Dabar esame susirūpinę, ar per incidentą nenukentėjo Rusijos piliečių, galėjusių būti tarp įgulų narių – tai nagrinėja ambasados atitinkamose sostinėse“, – pažymėjo S. Riabkovas.
Baltieji rūmai tikrina pranešimus apie dviejų tanklaivių užpuolimą Omano įlankoje, ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“, cituodama Baltųjų rūmų atstovę Sarah Sanders.
„Mums žinoma apie pranešimus apie tanklaivių užpuolimą Omano įlankoje. JAV teikia pagalbą ir vertina padėtį“, – sakoma agentūrai atsiųstame S. Sanders rašytiniame pranešime.
Anksčiau buvo pranešta, kad Omano įlankoje buvo užpulti du naftos tanklaiviai. Kaip pranešė Irano televizija „Press TV“, Omano įlankoje ketvirtadienį nugriaudėjo du sprogimai.
Vienas iš dviejų užpultų tanklaivių – „Kokuka Courageous“ – priklauso japonų bendrovei „Kokuka Sangyo Ltd“, pranešė bendrovės vadovas žurnalistams.
Laivo savininkė patvirtino, kad jos tanklaivis buvo užpultas, bet visi įgulos nariai, kurių laive buvo 21, išgelbėti.
Irano karinis laivynas iš „Kokuka Courageous“ ir norvegams priklausančio tanklaivio „Front Altair“ iš viso išgelbėjo 44 jūrininkus, tanklaiviuose kilus gaisrui.