Šią informaciją BNS patvirtino „Revolut“ atstovė Antonia Green.
Reaguodama į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovo Antonio Mikulskio pasisakymą, kad banko veikla Lietuvoje esą gali sukelti problemų, ji tikino, jog bendrovė toliau ieško būtų, kaip dar labiau sustiprinti savo saugumo sistemas.
„Revolut“ veikia griežtai reguliuojamose rinkose visame pasaulyje ir toliau ieško būtų, kaip sustiprinti mūsų ir taip tvirtas saugumo sistemas bei procesus. Mes toliau esame įsipareigoję pradėti savo operacijas Lietuvoje“, – sakė A. Green.
A. Mikulskis šią savaitę Seime sakė, jog „Revolut“ banko veikla Lietuvoje būtų problematika, nes neaišku, kiek jis turėtų klientų nerezidentų.
FNTT Pinigų plovimo prevencijos valdybos viršininkas Vilius Pečkaitis mano, jog yra didelės rizikos, kad į Lietuvos finansų sistemą per Didžiąją Britaniją, kur vairuotojo pažymėjimą galima gauti labai lengvai, gali patekti asmenys iš regionų, kur veikia teroristinės organizacijos.
Lietuvos banko atstovai yra sakę, kad kad licencija „Revolut“ buvo išduota įvertinus ne tik finansines rizikas, bet ir iššūkius nacionaliniam saugumui, politines ir geopolitines rizikas.
Seimui įpareigojus Vyriausybinę strateginių įmonių sandorius tikrinančią komisiją dar kartą patikrinti „Revolut“ patikimumą, tyrimas pradėtas ketvirtadienį, BNS patvirtino Vyriausybės vicekancleris Alminas Mačiulis. Pasak jo, tikėtina, kad tyrimas užtruks apie mėnesį.
„Revolut“ neturi ko slėpti ir mes visada į savo licenciją ir santykius su Lietuvos reguliavimo tarnybomis žiūrėjome visiškai skaidriai bei toliau žadame tą daryti“, – BNS atsiųstame komentare sakė A. Green.
Tai jau trečias toks tyrimas – du pirmieji parodė, kad „Revolut“ nekelia grėsmės šalies saugumui.