Drugeliai ne tik labai gražūs dėl savo plačių, įvairiausiomis spalvomis išmargintų sparnelių, bet ir itin svarbūs visai ekosistemai. Jie, kaip ir bitės, yra augalų apdulkintojai, nešiojantys žiedadulkes nuo vieno žiedo prie kito, ir taip užtikrinantys augalų gyvybę ir dauginimąsi.
O šiemet Jungtinės Karalystės augalai ir kartu gamtosaugininkai labai džiaugiasi drugelių pagausėjimu: 39-ios iš 57-ių šalies drugių rūšių populiacijų gali pasigirti didesniais skaičiais. Tą nulėmė alinanti pernai metų vasara.
„Pernai buvo labai karšta vasara, ilgi sausi laikotarpiai – tai buvo puikus metas daugeliui drugelių", – teigė gamtosaugininkas Mathew Frith.
Gamtosaugininkai džiaugiasi, mat jau kelis dešimtmečius įvairių drugelių populiacijos šalyje mažėja. Per pusę amžiaus du trečdaliai Jungtinės Karalystės drugelių rūšių gerokai sumažėjo.
„Ilgalaikis populiacijos mažėjimas nuo 1970 m. sudaro apie 76 proc. Tai labai daug rūšių. Mums reikia labiau juos saugoti ir bandyti ateityje išlaikyti skaičius", – pridūrė M. Frith.
Drugelių ekspertas Patrick Barkham pasakojo kas labiausiai prisideda prie drugelių nykimo:
„Labiausiai prie drugelių išnykimo prisideda šiuolaikinis modernus ūkininkavimas ir jame naudojami chemikalai. Mes visiškai sunaikiname vabzdžius. Prie to prisideda ir bendras pasaulio vystymasis ir klimato kaita.“
Vis dėlto, praeita vasara gerokai padėjo atsigauti dviem rečiausioms šalies drugelių rūšims – tai ir nykstantys Melsvių šeimos drugiai „Slyviniai uodeguočiai“ – jų populiacija šoktelėjo 900 proc., o Juodataškiai melsviai gali džiaugtis bent 58 proc. prieaugiu.