Jame taip pat matyti, kaip uniformuoti pareigūnai bara berniukus už tai, kad jie „giliai nesusimąstė apie savo klaidas“.
Griežti draudimai
Šiaurės Korėjoje uždraustos Pietų Korėjos pramogos, įskaitant televiziją, skelbia BBC.
Nepaisant to, kai kurie yra pasirengę rizikuoti griežtomis bausmėmis, kad galėtų žiūrėti „K“ dramas, kurios turi didžiulę pasaulinę auditoriją.
Ši filmuota medžiaga yra itin reta, nes Šiaurės Korėja draudžia nuotraukas, vaizdo įrašus ir kitus įrodymus apie gyvenimą šalyje perduoti į išorę.
Vaizdo įrašą BBC pateikė Pietų ir Šiaurės plėtros (SAND) tyrimų institutas, dirbantis su pabėgėliais iš Šiaurės Korėjos.
Iš jo matyti, kad valdžios institucijos griežčiau vertina tokius incidentus. Pranešama, kad Šiaurės Korėjoje klipas buvo platinamas ideologinio švietimo tikslais ir siekiant įspėti piliečius nežiūrėti „dekadentiškų įrašų“.
Už pramoginių laidų žiūrėjimą ar platinimą – mirties bausmė
Vaizdo įraše yra pasakotojas, kuris kartoja valstybinę propagandą.
„Supuvusio marionetinio režimo kultūra išplito net tarp paauglių“, – sako balsas, akivaizdžiai pateikdamas užuominą apie Pietų Korėją. – Jiems tik 16 metų, bet jie sugriovė savo ateitį“.
Pareigūnai taip pat įvardijo berniukų pavardes ir atskleidė jų adresus.
Anksčiau tokiu būdu įstatymus pažeidę nepilnamečiai būdavo siunčiami į jaunimo darbo stovyklas, o ne sodinami už grotų, o bausmė paprastai neviršydavo penkerių metų.
Tačiau 2020 m. Pchenjanas priėmė įstatymą, pagal kurį už Pietų Korėjos pramoginių laidų žiūrėjimą ar platinimą baudžiama mirties bausme.
Pagarba Kim Jong Uno šeimai
Anksčiau vienas pabėgėlis BBC pasakojo, kad buvo priverstas žiūrėti, kaip nušaunamas 22 metų vyras. Jis sakė, kad vyras buvo apkaltintas klausęsis Pietų Korėjos muzikos ir su draugu dalijosi filmais iš Pietų Korėjos.
SAND generalinis direktorius Choi Kyong-hui sakė, kad Pchenjanas mano, jog „K–dramų“ ir „K–pop“ sklaida kelia pavojų jo ideologijai.
„Žavėjimasis Pietų Korėjos visuomene gali greitai nulemti sistemos susilpnėjimą... Tai prieštarauja monolitinei ideologijai, dėl kurios Šiaurės Korėjos gyventojai gerbia Kim Jong Uno šeimą“, – sakė ji.
Šiaurės korėjiečiai pradėjo pažinti Pietų Korėjos pramogas 2000-aisiais, Pietų „saulės politikos“ metais, kai ši šalis Šiaurės Korėjai teikė besąlygišką ekonominę ir humanitarinę pagalbą.
Seulas šią politiką nutraukė 2010 m., teigdamas, kad pagalba nepasiekė paprastų šiaurės korėjiečių, kuriems ji buvo skirta, ir kad ji nepadarė jokių „teigiamų pokyčių“ Pchenjano elgesyje.
Pabėgėlių liudijimai
Pietų Korėjos pramogos ir toliau pasiekdavo Šiaurės Korėją per Kiniją.
„Jei tave pagauna žiūrintį amerikietišką dramą, gali išsisukti su kyšiu, bet jei žiūri korėjietišką dramą, tave sušaudys“, – ketvirtadienį BBC Korean sakė vienas Šiaurės Korėjos pabėgėlis.
„Šiaurės Korėjos žmonėms korėjietiškos dramos yra „narkotikas“, padedantis pamiršti sunkią tikrovę“, – sakė pabėgėlis.
„Šiaurės Korėjoje mes sužinome, kad Pietų Korėja gyvena daug blogiau nei mes, bet kai žiūri Pietų Korėjos dramas, tai visiškai kitoks pasaulis. Atrodo, kad Šiaurės Korėjos valdžia to saugosi“, – sakė kita dvidešimtmetė Šiaurės Korėjos pabėgėlė.