• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atšilus orams darbdaviai vis intensyviau ieško sezoninių darbuotojų. Labiausiai pastiprinimo dairosi įvairios maitinimo įstaigos. Pasak restoranų atstovų, daugiausiai dirbti sezono metu ateina studentai ir moksleiviai. Pasirodo, kad jaunimas nori mažai dirbti, bet daug užsidirbti, kai kurie svajoja be jokios patirties į rankas gauti ir iki tūkstančio dviejų šimtų eurų.

Atšilus orams darbdaviai vis intensyviau ieško sezoninių darbuotojų. Labiausiai pastiprinimo dairosi įvairios maitinimo įstaigos. Pasak restoranų atstovų, daugiausiai dirbti sezono metu ateina studentai ir moksleiviai. Pasirodo, kad jaunimas nori mažai dirbti, bet daug užsidirbti, kai kurie svajoja be jokios patirties į rankas gauti ir iki tūkstančio dviejų šimtų eurų.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Justas dirba jau beveik trejus metus restorane, aptarnavimo skyriuje, pamainos vadovu. Savo karjerą jaunas vaikinas pradėjo nuo sezoninio darbo.

„Pačioje pradžioje aš atėjau be patirties, bet iš karto buvau imlus darbui, nes labai mėgstu bendrauti su žmonėmis“, – sako „Sugarmour“ pamainos vadovas Justas. 

Pasak Justo, padavėjų darbas pasižymi lanksčiu grafiku, dosniais arbatpinigiais, todėl tai studentams yra geras būdas užsidirbti.

REKLAMA
REKLAMA

Studentams dirbti šį darbą gėda 

Kai kurie, vis tik, privengia šio darbo – mat neretai laiko jį gėdingu.

„Kiek bent pašneku savo aplinkoj, jie tokį darbą mato kaip gėdingą, nes tu kažkam patarnaut turi. Jaunimas yra įpratęs iš karto gauti geras pareigas, iš karto nori visko greitai“, – teigia Justas. 

REKLAMA

Atšilus orams, darbdaviai jau ieško sezoninių darbuotojų. Dabar vasarai pastiprinimo dairosi įvairios maitinimo įstaigos. 

„Jau atsidarinėja lauko terasos ir mes jau intensyviai pradėjome ieškoti mūsų komandos papildymo tiek į virtuvės sąstatus, tiek aptarnaujančio personalo“, – pasakoja „Saldi kava“ direktorė Žaneta Birbilienė. 

Pasak Žanetos Birbilienės, nemažai sezoninių darbuotojų išvažiuoja į pajūrį, todėl didmiesčiuose trūksta darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra labai didelis srautas žmonių, kurie išvažiuoja dirbti į pajūrį, tuomet miestuose, tiek Vilniuje, tiek Kaune mes jaučiame stygių“, – sako „Saldi kava“ direktorė. 

Daugiausiai dirbti sezono metu ateina studentai ir moksleiviai, kurie nori užsidirbti prieš stojant į aukštąsias mokyklas.

Pašnekovė išskiria ir tai, kad sezoninio darbo ieškantys asmenys yra gana motyvuoti – patys rašo laiškus, siunčia savo gyvenimo aprašymus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labai daug sulaukiam intencijos iš pačių žmonių, pačio jaunimo, ateina į restoraną, siūlo savo CV, siunčia elektroniniais laiškais“, – komentuoja Ž. Birbilienė. 

Iškart nori didelio atlygio 

O viešbučių ir restoranų asociacijos atstovas tikina, kad jaunimas, ieškantis sezoninio darbo, dažniausiai yra be patirties, tad ir atlyginimas siūlomas minimalus. O jaunimas iš karto nori gauti bent 1200 eurų į rankas, nors dirbti daug ir sunkiai nėra pasiruošęs. 

REKLAMA

„Jis atidirbęs tau dvi savaites pagalvos, tiesiog be jokios priežasties, ne man, einu ieškoti kažko kito“, – kalba viešbučių ir restoranų asociacijos valdybos narys Tomas Rimydis. 

Šis darbas turi ir savų sunkumų – reikalauja tiek fizinių, tiek psichologinių jėgų.

„Reikia dirbti su žmonėms, svečiais, būti geru psichologu, turėti fiziškai gerą, ištvermingą kūną, kas, vėlgi, yra iššūkis. Dabar jaunimas nėra toks ištvermingas, turi iššūkių su nugarom, nesitreniruoja“, – pasakoja T. Rimvydis. 

REKLAMA

Pasak Tomo Rimydžio, neretai dirbti sezoninį darbą norintys studentai, norėdami užsidirbti, būna ir apgauti. Kai kurie darbdaviai nenori mokėti algų, ar net neužregistruoja darbo sutarčių, o šie dirba net beveik visą parą, todėl tai neretai atbaido žmones imtis sezoninio darbo.

„Kartais pasirašo sutartis, tos sutartys nebūna užregistruotos „Sodroj“, darbuotojas galvoja, kad yra įdarbintas, bet, iš tikrųjų, neįdarbintas. Taip daug jaunimo yra nusvilę. Gyvena padvaluose, palėpėse, tikrai nežmoniškomis sąlygomis, dirbdami po 16–18 valandų per dieną“, – tikina viešbučių ir restoranų asociacijos atstovas Tomas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiemet siūlo didesnius atlyginmus 

Užimtumo tarnyba pastebi, kad maitinimo ir apgyvendinimo sektoriuje darbdaviai ieško darbuotojų jau nuo pavasario pradžios.

„Maitinimo ir apgyvendinimo sektoriai, jie daugiau kovą, balandį, gegužės mėnesį prasideda pikas“, – sako Užimtumo tarnybos direktorės pavaduotoja Giedrė Sinkevičė. 

Daugiausia darbo pasiūlymų sezoniniams darbams teikia statybų, transporto, kelių sektoriai. Pastebima ir tendencija – jau dvejus metus iš eilės ypač trūksta virėjų, kuriems siūlo apie 2 tūkstančius eurų į rankas.

REKLAMA

„Kaip ir praeitais metais, taip ir šiais metais, virėjai yra labai populiari profesija, ji ir yra įtraukta į trūkstamų profesijų sąrašą“, – teigia G. Sinkevičė.

O šiemet sezoniniams darbuotojams siūlomas didesnis darbo užmokestis nei prieš metus.

„Tiek virėjų, tiek maitinimo sektoriaus, tiek statybų sektoriaus tas atlyginimas kyla, plius minus, vidutiniškai apie 200–300 eurų“, – pasakoja Užimtumo tarnybos direktorės pavaduotoja. 

Šiuo metu Užimtumo tarnyboje yra registruota jau beveik 15 tūkstančių laisvų darbo vietų sezoniniams darbams.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, easnčiame straipsnio pradžioje. 

Vasario 21 d. TV3 Žinios. Žemesnių kainų gali tekti palaukti – tam skirta Maisto taryba rinksis tik kas 3 mėnesius
Vasario 21 d. TV3 Žinios. 100 dienų Seimo darbą Vilkauskas įvertino eilėmis: „Sako mums garbus pilietis – metas dirbti, o ne rietis!“
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Nuo sunkvežimių nuslydęs ledas niokoja lietuvių automobilius: žala siekia ir 5 tūkst. eurų
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Girta vairavusi buvusi kultūros viceministrė prašo atleidimo nuo atsakomybės – teisinsi perdegimo sindromu
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Kol vieni bijo, kiti lietuviai žavisi Trumpo veiksmais: „Tai – šaltas dušas Europai“
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Lietuviai apie Bartoševičiui siūlomą 10 metų kalėjimo bausmę: „Tokiam svo****** dar maža“
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Mirtį Lietuvoje sėjančiam virusui pražudžius žmogų, medikai ragina neapsigauti: susirgti rizikuojate ir žiemą
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Sinoptikė atskleidė, kiek dar laiko galėsime džiaugtis žiemos pasaka: suskubkite
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Pamiršti apie vairavimą gali tekti net išgėrus giros – siūloma leistinas promiles griežtinti iki 0
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Opozicija siūlo išeitį iš dabartinės padėties: „Reikia Trumpą supykdyti su Putinu“
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Sporto pinigų pyrago dalybose – naujas lyderis, bet pripažįstama: „Visi laimingi būti negali“
Vasario 20 d. TV3 Žinios. JAV generolai ramina Lietuvą dėl Trumpo pozicijos: „Nesvarbu, kas yra prezidentas, mes visada čia buvome“
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Nuosprendis 6 kartus teistam prievartautojui šokiravo prokurorą – įsitikinęs, kad nusikaltimus kartos
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Ukrainiečiai jaučiasi išduoti – nebepasitiki JAV, neatmeta prezidento rinkimų idėjos
Vasario 19 d. TV3 Žinios. Pernai kaimyną nužudęs ir jam kojas nupjovęs klaipėdietis – laisvėje: prabilo velionio dukra
Vasario 19 d. TV3 Žinios. Vaistinėse trūksta vaistų nuo gripo vaikams: pranešta apie tiekimo sutrikimus
Vasario 19 d. TV3 Žinios. Atskleidė, kada paaiškės naujoji minimali alga: „Būtų rizikinga toliau stipriai kelti"
Vasario 19 d. TV3 Žinios. Stano pasakė, kas Lietuvai atneštų pergalę „Eurovizijoje“: „Reikia nusiųsti Viktoriją Siegel“
Vasario 18 d. TV3 Žinios. Trumpo pasisakymai Europą suskaldė į dvi dalis: ar tikrai mums gresia likti be sąjungininko?
Vasario 18 d. TV3 Žinios. Aiškėja, dėl ko Kauno daugiabutyje kilo gaisras: „Lakstė nuo stogo gabalai“
Vasario 18 d. TV3 Žinios. Atskleidė, ar šalmai bus privalomi visiems paspirtukininkams: verslininkai neslepia pykčio
Vasario 18 d. TV3 Žinios. Rusnės gyventojai šokiruoti – lede įstrigo dvi baržos: pamatę tai, senieji laivavedžiai tą pačią dieną vėl numirtų
Vasario 18 d. TV3 Žinios. Bandymas pasipuikuoti „TikTok'e“ baigėsi netikėtai: gauta ne tik bauda
Vasario 18 d. TV3 Žinios. Ar Trumpas ketina iš Baltijos šalių išvesti JAV karius? Sureagavo mūsų politikai
Vasario 18 d. TV3 Žinios. Įtartinų rungtynių sūkuryje atsidūręs Lietuvos futbolo klubas pirštu beda į teisėjus: „Abejotini sprendimai“
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Nausėda knygoje įgėlė vienam konservatoriui: apskundė šlykščiausiu būdu, po keleto mėnesių vaidino draugą
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Dėl gaunamų išmokų žmonės nebenori dirbti: pasakoja, kaip bedarbiai sukčiauja
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Eilinė avarija Kaune virto į didelį konfliktą: nukentėjusieji sieks pareigūnų atsakomybės
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Venecijos karnavalas sužibo išskirtinėmis spalvomis: mini 300-ąsias žymaus italo metines
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Specialistai įspėja: nuo kovo gali nebepavykti prisiskambinti kai kurioms gydymo įstaigoms ar institucijoms
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Per pandemiją vaistų mažamečiams skyrę medikai išgirdo teismo verdiktą: „Ant svarstyklių padėtos dvi vertybės“
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Kalio jodido tabletės nebegalioja nuo gruodžio, o naujų dar nėra – savivaldybė kaltę permeta ministerijai
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Narkotikų priklausomybes įgyja vis jaunesni: atskleidė, kaip kovos su problema
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Latvijos parlamentaras gasdina šalies gyventojus: „Rygoje dominuoja rusų kalba, tad nėra ko gadinti oro. Kraukitės lagaminus!“
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Garsi menininkė savo sugalvota technika kuria ypatingą paveiklsą: sužavės kiekvieną
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Nuo šiol „Mažąjį princą“ galite skaityti ir dar dvejomis tarmėmis: pritaikyta tiek jaunam, tiek senam
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Paluckas apie Lietuvos saugumo situaciją: „Reikia sau užduoti klausimą, ar mes to nenusipelnėme“
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Ekspertams dideles elektros kainas suverčiant šalčiams, gyventojai – įtarūs: „Kažkas yra nuo visuomenės slepiama"
Vasario 16 d. TV3 Žinios. Gentvilas atkerta nauja tvarka besiskundžiantiems architektams – siūlo daugiau dirbti
Vasario 16 d. TV3 Žinios. Į ligonines patenka vis daugiau apsinuodijusių vaikų – medžiagos neaiškios net medikams
Vasario 16 d. TV3 Žinios. Ieškant pinigų gynybai, Starkevičius siūlo parduoti nenaudojamas žemes – tikisi 3 milijardų
Vasario 16 d. TV3 Žinios. Naktinis reidas: baltarusio maisto kurjerio automobilyje rasti narkotikai, padirbti dokumentai
Vasario 16 d. TV3 Žinios. Lietuvą minėjo Valstybės atkūrimo dieną: „Mes esame ir visada būsime, Lietuva!“
Vasario 16 d. TV3 Žinios. JAV kviečia rusus į derybas dėl taikos Ukrainoje: Europa prie derybų stalo nepageidaujama
Vasario 15 d. Elektros kaina muša šios žiemos rekordus: Paluckas situacijos nedramatizuoja
Vasario 14 d. TV3 Žinios. Trumpui nenorint mokėti už Europos saugumą, Paluckas rėžė: „Ar mes to nenusipelnėme, būdami ištižę“
Vasario 14 d. TV3 Žinios. Anot ekspertų, litras dyzelino kainuos pustrečio euro – tai palies ne tik vairuotojus
Vasario 14 d. TV3 Žinios. Kolegos gedi žuvusio Gargždų ugniagesio: „Stengiamės nerodyti savo skausmo“
Vasario 13 d. TV3 Žinios. Reto kvailumo avarija: užvažiavęs ant geležinkelio bėgių, vairuotojas nedelsdamas šoko iš visureigio
Vasario 13 d. TV3 Žinios. Lukašenkos „geros valios gestas“ oponentų neįtikino: jis turėtų paleisti tūkstančius politinių kalinių
Vasario 13 d. TV3 Žinios. Vagys apiplėšė vieną iš Klaipėdos bažnyčių: pasakė, kokius nuostolius patyrė
Vasario 13 d. TV3 Žinios. Naujoji sveikatos apsaugos ministrė įsitikinusi, kad ligoninės karui vis dar nepasiruošusios: „Reikia pasitempti“
Vasario 13 d. TV3 Žinios. Per gaisrą Klaipėdoje žuvo ugniagesys
Vasario 13 d. TV3 Žinios. Šakalienė atsakė, kaip spręs menką šalies pasiruošimo karui lygį: „Suformuosime tam tikrą darbo grupę“
Vasario 13 d. TV3 Žinios. Už sugautą šiukšlintoją – 100 eurų: Kaune išdalintos premijos pilietiškiausiems
Vasario 12 d. TV3 Žinios. Brangstant elektrai politikai tvirtina, kad priežastis ne atsijungimas nuo BRELL, o šaltis
Vasario 12 d. TV3 Žinios. Paaiškėjus, kad daugiau nei pusė tautiečių Vyriausybę vertina neigiamai, Palucko reakcija: „Tai nė kiek manęs netrikdo“
Vasario 12 d. TV3 Žinios. Paskolų refinansavimas
Vasario 11 d. TV3 Žinios. Pamačiusi, kuo vaikai užsiima mokykloje, Justė nustėro: „Tas masinis vaizdas yra labai liūdnas“
Vasario 11 d. TV3 Žinios. Ar Skvernelis duos Žemaitaičiui Seimo vicepirmininko kėdę? Ekspertas įžvelgia principinę kovą
Vasario 11 d. TV3 Žinios. Lietuvos triumfas prestižinėje parodoje – špicė Tauro Burgundija išrinkta geriausia pasaulyje
Vasario 11 d. TV3 Žinios. „Maserati“ remontas virto tragedija – 45-erių vyras žuvo prispaustas
Vasario 11 d. TV3 Žinios. Seimo narys Vilkauskas pavargo nuo nesėkmių „Eurovizijoje“ – siūlo keisti atrankos taisykles
Vasario 11 d. TV3 Žinios. Siūlymas leisti rūkyti tik nuo 21-erių kelia juoką: „Iš benamio nusiperka, ar per dar kažką“
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Žemaitaitis siūlo padidinti pensijos dalį, kurią galima atsiimti anksčiau: „Žmonės gal nepultų pasiiminėti“
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Lietuvos bankas siūlo gyventojams sutaupyti tūkstančius: „Galima naudotis tiek kartų, kiek žmogus nori“
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Dėl šiltos žiemos senka ne tik vandens telkiniai, o ir šuliniai: „turime taupyti“
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Mainais už tolesnę paramą Ukrainai – Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas nori jos požeminių turtų
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Koalicijos stiprumą pademonstruoti siekiantis Paluckas posėdį apibendrino taip: „Kaip matote, nesusimušėm“
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Turgavietėse jau prekiauja sula: ji ne tokia, kaip įprasta
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Konkretaus plano gauti pinigų gynybai vis dar nėra – deramasi ir su Europos Komisija
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Specialistai sunerimę: šių incidentų, per kuriuos nukenčia vaikai, nemažėja
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Šaltis pavertė Nidą tikru muziejumi – deja, džiaugtis moka ne visi
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Po savaitgalio į darbus sugūžėjo virš 10 tūkst. išgėrusių – darbovietės imasi priemonių
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Daugėja elektronikos vagišių: įmonės dalijasi, kas ilgapirščius domina labiausiai
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Prekybininkams ėmus pardavinėti nebegaliojančius produktus, labdaros organizacijos patiria siaubą: nebeliks paramos
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Oro uostuose prieš Valentino dieną – intensyvios gėlių patikros: atskleidė, ko ieško
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Kaune įkurdintos bronzinės miniatiūros
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Benkunskas į kritiką dėl planuojamo skirti milijono Vilniaus reklamai atsako taip: „Čia yra spekuliacijos“
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Savivaldybė užsimojo iš vilniečių surinkti papildomus 20 milijonų: „Oho, prabangi šalis...“
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Palangoje 22 kartą įvyko stintų šventė
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Ženkliai suprastėjus lietuvių raštingumui, svarsto apie priežastis: „Gal to mokslo per daug, nespėja įsisavinti“
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Pasak specialisto, Vilniaus arkivyskupijai skirta bauda – neadekvačiai maža: „Absoliučiai viskas buvo pažeista“
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Benkunskas siūlo, kaip padidinti gynybos biudžetą: toks planas patinka statybų įmonėms
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Paaiškėjo, kad Kaišiadorių rajone pagrobimą įvydė žinomas nusikaltėlis: „Žmogus negali, pasirodo, būt ramiai“
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Pakaunės gyventojai – sunerimę: nebesimato Neries intako, į kurį plūsta buitinės nuotekos, dugno
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Europos kraštutiniai dešinieji mėgdžioja Trumpą: „Mes padarysime Europą vėl didžią!“
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Kaip niekad anksti daržoves pasėję entuziastai dalija patarimus: „Trys savaitės, sakyčiau, ir bus“
Vasario 10 d. TV3 Žinios. Savivaldybė apkaltinta diskriminacija, bet tvarkos keisti neketina: „Kas nepatenkinti, tas įpras“
Vasario 9 d. TV3. Trumpo dešinioji Vance'as ranka kitą savaitę turėtų susitikti su Zelenskiu
Vasario 7 d. TV3 Žinios. Vilhelmas Germanas toliau sukčiauja – sureagavo ir Nausėda: „Privilegijuotieji kaliniai“
Vasario 7 d. TV3 Žinios. Politinis elitas ir toliau ieško pasiteisinimų atidėlioti investicijas gynybai: „Neturėjau laisvų pinigų“
Vasario 7 d. TV3 Žinios. Apsisprendė dėl naujos pensijų tvarkos: „Fondams sunku buvo išgirsti šitą žinutę“
Vasario 7 d. TV3 Žinios. Maskvai artimas chirurgas Santaros klinikose dar vis dirba: „Jis buvo paruoštas tam“
Vasario 7 d. TV3 Žinios. „Achemos“ akcijų vengrams atiduoti nenorintis Laurinaitis žada investuoti 300 milijonų: „Žinau, kaip reikia dirbti“
Vasario 7 d. TV3 Žinios. Žemaitaitis kalbėdamas apie šiuos asmenis pratrūko: „Tai yra tiesiog žiurkės“
Vasario 6 d. TV3 Žinios. Rekordiškai smogiant gripui, žmonės plūsta į poliklinikas – gydytojus neramina mažas pasiskiepijusių skaičius
Vasario 6 d. TV3 Žinios. Lietuviai stebisi kylančiom kiaušinių kainom – prekybininkai įspėja, kad tai dar ne pabaiga
Vasario 5 d. TV3 Žinios. Ruginienės kalbas apie 4 dienų darbo savaitę vadina futuristinėmis: „Sunku komentuoti“
Vasario 5 d. TV3 Žinios. Bankrutuoti siekiančiu „aušriečiu“ teismas netiki – atkreipia dėmesį į prabangų gyvenimą
Ieškau padavėjos į restoraną Palangoje.
Iš jusų tikimės:
1. Mažiausiai 5 užsienio kalbos iš kurių latinų ir japonų butinos.
2. Mažiausiai 15 metų patirtis Ispanijos kurortuose.
3. Kandidato (-ės) amžius iki 25 metų.
4. Ištvermė nes darbo pamaina nuo 08:00 rytk iki 02:00 nakties.
Mes jums siulome:
1. Kas 4-tą laisvą sekmadienį.
2. Restorano kava jums su 2% nuolaida.
3. Galimybė dirbti viršvalandžius.
4. Atlyginimas 920 eurų ant popieriaus apie 700 į rankas.
Susisieksime tik su atrinktais kandidatais.
Didesnes algos - daugiau norinčių dirbti ir daugiau mokesčių į biudžetą. Daugiau pinigu ir gynybai ir medicinai.

Kodel restoranu savininkai nenori prie šalies gynybos prisidėti?
Visur propoganda, visi žino kad problema yra tik atlyginimuose. Kiek oficialiai gauna kavinių darbuotojai į valandą ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų