Nuo šiol puikiai įrengtas patalpas miesto savivaldybei priklausančiame, Kauno filharmonijai naudotis patikėtame pastate turės ir Kauno simfoninis orkestras. Tai - repeticijų salės, kitos patalpos, tinkamos gaidų bibliotekai ar trumpai muzikantų atokvėpio valandėlei.
Pirmadienį patalpas apžiūrėjo žurnalistai ir miesto meras Andrius Kupčinskas, savivaldybės administracijos direktorius Vygantas Gudėnas ir kiti miesto valdžios atstovai. O pačiame aukščiausiame rūmų taške - bokšte, į kurį keliasdešimt metų net nebuvo galima patekti, kadangi laiptai čia sumontuoti tik pastaraisiais metais rekonstruojant filharmonijos statinį, šios įstaigos direktorius Justinas Krėpšta ir miesto meras A. Kupčinskas pasirašė ketinimų protokolą dėl dviejų įstaigų bendradarbiavimo moksleivių švietimo ir edukacijos tikslais.
Meras ta proga pasidžiaugė, kad moksleiviams atsiveria nauja kultūrinė erdvė - filharmonijoje vyks muzikos pamokos, vaikams bus rengiami nemokami koncertai.
"Prisiminsime nesenas savo tradicijas, kai čia muzikos (džiazo) valandas sėkmingai rengė ką tik mus visus palikęs šviesaus atminimo maestro Romualdas Grabštas. Filharmonijoje būta ir kitų įdomių bandymų dvasiškai auginti jauną žiūrovą ir atverti jam muzikos grožį", - sakė Kauno filharmonijos direktorius J. Krėpšta.
Anot Kauno simfoninio orkestro vadovo Algimanto Treikausko, orkestras kartu su Kauno valstybiniu choru dabar turės daugiau galimybių parengti programas ne vien specializuotų muzikos mokyklų auklėtiniams, bet ir tiems vaikams, kurie lanko įprastines bendrojo lavinimo mokyklas. "Yra gyva galybė kūrinių, kuriais galima išmokyti vaikus ar jaunimą klausytis muzikos ir ją pamilti", - įsitikinęs A. Treikauskas.
Šiais mokslo metais, kurie savo trukme sutampa su kūrybiniu sezonu, žadama filharmonijoje surengti ne mažiau kaip 15 muzikos ir literatūros pamokų įvairių mokyklų moksleiviams. Pirmoji bus apie Maironį.
Kauno miesto centre statinys, kuriame keliasdešimt metų veikia filharmonija, buvo pradėtas statyti 1925 m. ir baigtas 1928-aisiais. Jame veikė Teisingumo rūmai, buvo įsikūręs tribunolas. Tarpukariu, kai Kaunas buvo laikinoji Lietuvos sostinė, šiuose rūmuose posėdžiavo ir Lietuvos Seimas.
Rūmai dabar rekonstruojami valstybės lėšomis, dalį reikalingų pinigų (apie 9 mln. litų) skyrė Kauno miesto savivaldybė. Pernai, po tris metus trukusių darbų, buvo atidaryta didžioji Kauno filharmonijos salė. Tikėtasi šiemet visus rekonstrukcijos darbus užbaigti, tačiau dėl stringančio finansavimo to nepavyks padaryti. Sutvarkyti rūsio patalpas, iki kurių remontininkai dar nepriėjo, trūksta apie 1 mln. litų.