Išrinktasis Vilniaus meras Remigijus Šimašius: Ne paslaptis, kad jūs daugiausiai žmonės žino kaip tokių smagių dalykų darytoju, kurie duoda gerą efektą, tie patys mimai, bet iš tikrųjų juk ne mimuose esmė ar mimuose? Kur yra esmė? Ar ta inovatyvi ir netikėta forma, išmušanti visus iš vėžių, ar kažkas pakrapščius yra giliau ir ta forma gali būti vienokia ar kitokia? Kur tas šuo pakastas?
A. Mockus: Labai geras klausimas, šiuo metu rašau apie tai straipsnį. Paskutinis straipsnis išeis Harvardo universiteto kolekcijoje. Keletas tų straipsnių klausia, ar aš durnių voliojau, panaudojau tuos visus dalykus, kad padaryčiau rimtą administraciją. Žmones užimi su „stand up comedy“ ir darai rimtus, neoliberalinius dalykus. Arba atvirkščiai – darai pagrindinius dalykus administracinius, modernizavimą ir t.t., bet tu darai dėl to, kad tau duoda galimybę, teatrą, meilę, grožį ir t.t. Du ar trys straipsniai mane peikė, kad aš neišaiškinau, kas kam dirba: ar menas administracijai ar administracija menui. Aš sakiau: aš neatsakysiu į tą klausimą.
Išrinktasis Kaišiadorių meras Vytenis Tomkus: Kaip jums pavyko savo komandą uždegti, motyvuoti administraciją, kad kartu siektumėte bendrų tikslų? Ar netradiciniais būdais? Ar buvote griežtas kaip vadovas jiems, ar leidote daugiau laisvės? Kaip organizavote darbą ir vedėte komandą į priekį?
A. Mockus: Komandos paskyrimas yra daugiau nei 50 proc. rezultato. Jei čia apsirinki, yra labai didelis mokestis. Žmogus turi išrinkti, ir aš išrinkau labai techniškus dalykus. Nežiūrėjau, ar simpatizuoja su mano keistais judesiais, žiūrėjau, ar savo srity gali gerai dirbti. Per vieną „Helloweeną“ paprašiau, kad policijos šefas išsidažytų su dažais lūpas. Jis man atsakė, kad mielai išsidažytų, jei tuo metu nebūtų turėjęs uniformos. Nepajėgiau jo priversti, kad nusidažytų.
Neringos meras Darius Jasaitis: Antanai, jūs daug kalbate apie šou elementus, kuriuos darėte, ir taip populiarumas irgi yra pelnomas, tačiau daug minėjote, kad mes duodame priesaiką gerbti, net mylėti įstatymus, Konstituciją. Ar neteko susidurti su tuo ar inicijuoti kaip merui keisti valstybės įstatymą, jog jūs matėte, kad jūsų miestui jis tiesiog maišo, neleidžia vystytis ar kenkia jūsų gyventojams? Jeigu jums teko inicijuoti, kokia tai buvo problema ir dėl ko?
A. Mockus: Mano laimei, kai patekau į mero vietą, buvo tik ką pakeistas įstatymas ir aš teturėjau ginti tą įstatymą. Tas įstatymas duoda stiprius įrankius, kad miesto deputatai neturėtų teisės kištis į administracijos sprendimus. Gali keisti taisykles, bet negali administratyvinių klausimų spręsti, negali ateiti ir sakyti: duokite tam žmogui leidimą. Jie turi imti bendras taisykles. Man įvyko du kartus, kad ateina deputatas su žmogumi iš kokio nors rajono ir man tenka pasakyti: pone deputate, čia ne jūsų reikalas, palikite mane su bendruomene, aš išspręsiu problemą su bendruomene. Aišku, kad tam deputatui nelabai patiko, tai mes su komanda išstudijavome, praleidome apie aštuonias valandas skaitant du puslapius miesto įstatymo, kad žinotume, kur yra ta linija, kas priklauso nuo manęs ir kas nepriklauso nuo manęs.