Vilnietę Ievą namuose pasitinka net du žaismingi augintiniai – šiurkščiaplaukiai taksai. Ieškodama būsto nuomai moteris prisipažįsta neskubėjusi savininkams pranešti apie mylimus keturkojus, nes daugelis įsivaizduoja, kad taksai kiaurą dieną rausia urvus. Tad dažnu atveju buto nuomos paieškos pasibaigdavo vos tik užsimimus apie turimus augintinius.
„Paskui mes nusprendėme, kad reikia nesakyti telefonu, kad yra šuo, reikia susipažinti, tada jau pradeda kitaip žiūrėti, kai mato patį žmogų. Bet tikrai buvo ne vienas ir ne du variantai, kai pasakė, kad dėl gyvūnų - ne. Tai paieškos užtrunka dvigubai ilgiau turbūt nei šiaip užtruktų”, - Domoplius.lt projekto vadovė Ieva Basokė.
Nuomotojai įsitikinę, kad šunys sugrauš buto kampus, sudraskys minkštus baldus ar netgi subraižys grindis. Pastebima, kad nuomininkų su keturkojais augintiniais ar vaikais nepageidauja aukštesnės klasės būsto šeimininkai arba tie, kurių namuose neseniai buvo atliktas remontas. Tačiau lietuviams problemų kelia ne tik augintiniai, bet ir kitos tautybės ar rasės žmonės.
Tačiau kokie nuomininkai papuola į geidžiamiausiųjų sąrašą? Pasak nekilnojamojo turto ekspertų, žmonės nori pareigingų, nuolatinį darbą turinčių nuomininkų. O idealiausias variantas, jei tai yra vieniša dirbanti mergina arba šeima be vaikų. Tiesa, pastebimas nenoras nuomoti būsto šeimoms su mažais vaikais. Baiminamasi, kad vaikai išteplios sienas, sudaužys indus ar kitus daiktus.
Pasak Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Lietuvoje nėra įteisinto draudimo diskriminuoti dėl šeiminės padėties, todėl ir pasiskųsti nėra kam. Tačiau jei diskriminuojama dėl rasės, tautybės ar lyties – visai kitas reikalas.
Tiems, kurie baiminasi dėl galimos mažamečių, o gal net keturkojų pridarytos žalos nekilnojamojo turto ekspertai rekomenduoja nuo to apsidrausti nuomos sutartyje. Tačiau realybė tokia, kad retas kuris šias sutartis sudarinėja, todėl ir atsakomybės niekas neprisiima.
Plačiau žiūrėkite TV3 žinių reportaže.