• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Kiekvienais metais vidutinės klasės telefonai gauna kažką naujo, kas anksčiau „priklausė“ tik flagmanams. Našesnis procesorius, geresnės kameros, puikus ekranas, kokybiškos medžiagos ir taip vidutinės klasės išmanusis telefonas priartėja prie daug brangesnių aparatų.

6

Kiekvienais metais vidutinės klasės telefonai gauna kažką naujo, kas anksčiau „priklausė“ tik flagmanams. Našesnis procesorius, geresnės kameros, puikus ekranas, kokybiškos medžiagos ir taip vidutinės klasės išmanusis telefonas priartėja prie daug brangesnių aparatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiemet „Xiaomi“ atnaujino populiarią „Redmi Note“ telefonų gamą ir dabar ją sudaro penki nauji modeliai: „Redmi Note 12“, „Redmi Note 12S“, „Redmi Note 12 5G“, „Redmi Note 12 Pro“ ir „Redmi Note 12 Pro+“. Sunku iš tokio būrio išsirinkti? Sutinku, nes skiriasi ir kainos, ir galimybės. Todėl šioje apžvalgoje papasakosiu apie du išbandytus pigesnius „Xiaomi Redmi Note“ serijos modelius: „Redmi Note 12“, kainuojantį apie 200 eurų,ׅ ir „Redmi Note 12S“, kainuojantį apie 260 eurų. „Redmi Note 12S“ yra pats naujausias serijos modelis, besispraudžiantis tarp paprastų dvyliktukų ir jų „Pro“ versijų.

REKLAMA

Šie ekranai gerokai brangesnių telefonų bruožas

Nors „Redmi Note 12“ drąsiai galima vaidinti baziniu šios serijos modeliu, savo kainų kategorijoje jis yra išskirtinis išmanusis telefonas jau vien dėl 6,67 colių įstrižainės Full HD raiškos AMOLED ekrano, pasižyminčiu 60/90/120 Hz ekrano atnaujinimo dažniu. Panašius ekranus paprastai matome dvigubai brangesniuose telefonuose.

REKLAMA
REKLAMA

Pats naujausias modelis „Redmi Note 12S“ yra mažesnis už paprastą dvyliktuką: jo „Full HD“ raiškos AMOLED ekrano įstrižainė – 6,43 coliai, o ekrano atnaujinimo dažnis – 90 Hz. Gamintojas teigia, kad įrenginių su 120 Hz atnaujinimo dažniu asortimente jau pakanka, todėl „Redmi Note 12S“ palaiko 90 Hz atnaujinimo dažnį: tokio ekrano darbas kur kas sklandesnis nei tų, kurių atnaujinimo dažnis 60 Hz, o energijos jie eikvoja ženkliai mažiau nei 120 Hz atnaujinimo dažnį turintys ekranai, be to ne kiekvienas pajaus skirtumą tarp 90 Hz ir 120 Hz, ypač 6,43 colių dydžio ekrane.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žiūrėdami į bet kurio naujojo „Xiaomi Redmi Note“ telefono ekraną, priekaištų jam neturėsite – vaizdas detalus, ryškus, išmaniuoju telefonu patogu naudotis ir ryškioje dienos šviesoje. Galima įjungti specialų dienos režimą, kuris saulėtą dieną papildomai padidins ryškumą. Vaizdo nustatymų galimybių yra gana daug: pvz., specialus skaitymo režimas su šiltu ekrano tonu, šrifto nustatymai, tamsusis režimas, net specialūs nustatymai dirbant su VR įranga. Galimi ir spalvų atvaizdavimo pasirinkimai, pvz., sodrių spalvų režimas, standartinis režimas arba spalvos automatiškai parenkamos pagal rodomą turinį. Bet kuriame iš šių variantų galite spalvas reguliuoti rankiniu būdu, pagal savo pageidavimus. Be to, tokio tipo ekranai užtikrina labai gerus matymo kampus.

REKLAMA

Puiki AMOLED ekranų savybė – galimybė rodyti informaciją kai prietaisas veikia miego režimu (visada įjungtas ekranas). Manau, kad tai didelis privalumas. Be to, OLED ekranuose tamsesnės dalys naudoja mažiau energijos, todėl rekomenduojama rinktis tamsesnes ekrano temas – tai sumažins energijos sąnaudas.

REKLAMA

Kalbant apie garsą, reikia pasakyti, kad didesnis „Redmi Note 12“ telefonas turi vieną garsiakalbį, o „12S“ modelis – du, tad pastarasis skleidžia stereo garsą. Garsas pakankamai stiprus, tačiau ir „suspaustas“. Bet juk čia – telefonas: mes norime, kad telefonai būtų kuo plonesni, o skambėtų kuo geriau, tačiau tai prieštarauja elementariai fizikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trumpai apie dizainą

Naujos kartos „Xiaomi Redmi Note“ telefonų dizainas visiškai atitinka naujausias minimalizmo tendencijas – nedideli ekrano ir galino dangtelio kraštų užapvalinimai, stačios galinio dangtelio briaunos, lygios plokštumos. Net neakcentuojama, kad telefonas turi daug kamerų: „Redmi Note 12“ telefone vizualiai išryškintos tik dvi kameros, jų lęšius apsaugant didesniais apsauginiais stiklais su blizgiais apvadais, o visas kamerų blokas padengtas ta pačia spalva kaip ir nugaros dangtelis. Telefone „Redmi Note 12S“ vizualiai išryškinta tik pagrindinė kamera, o pats kamerų blokas yra juodas. Abu telefonai turi tris galines (pagrindinę, plačiakampę ir makro) kameras ir vieną priekinę kamerą.

REKLAMA

Matinis abiejų modelių galinio dangtelio paviršius (pirštų atspaudų ant jo nelieka) įdomiai bei skirtingai atspindi šviesą, kai ji krenta vis kitu kampu. Dangtelio medžiaga – kokybiška, įspūdis, kad rankose ne vidutinės klasės, o gerokai brangesnis telefonas. Abiem modeliams gamintojas parinko tris „atmosferinius“ atspalvius: tamsiai pilką, žydrą ir žalsvą.

REKLAMA

Abiejų telefonų svoris yra panašus „Xiaomi Redmi Note 12“ sveria 184 g, o „S“ versija keliais gramais lengvesnė – 176 g. Bet didesnis modelis yra šiek tiek plonesnis (atitinkamai 7,9 mm ir 8,1 mm).

Nors tai nėra patys lengviausi telefonai rinkoje, bet savo svoriu neišsiskiria iš kitų vidutinės klasės telefonų, be to šie aparatai gerai jaučiami juos laikant rankoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trys dalykai kurių neturi kai kurie kiti telefonai

Kartais smulkmenos yra malonios, o kalbant apie naujuosius „Redmi Note“ telefonus jų yra net trys. Pirmoji – trivietis SIM kortelių ir atminties kortelės rėmelis, į kurį galima įstatyti dvi SIM korteles ir atminties kortelę. Kai kurie gamintojai siūlo tik dvivietį rėmėlį, kurio viena vieta yra universali: arbą į ją įstatai SIM kortelę, arba atminties kortelę.

REKLAMA

Antroji maloni smulkmena – paliktas 3,5 mm ausinių lizdas. Atrodytų, kad šiais laikais, kai dominuoja bevielės ausinės, apie tai net nereiktų užsiminti ir daug naujausių telefonų fizinės audio jungties jau nebeturi, bet kartais, kai kokiame pobūvyje norisi paleisti savo muziką, o aparatūra priima signalą tik iš laido – audio jungtis labai praverčia. Trečioji smulkmena – infraraudonųjų spindulių siųstuvas, kurio dėka galite valdyti kitus namų įrenginius, pvz. televizorių.

REKLAMA

Dar vienas smagus sprendimas, kad pirštų atspaudų skaitytuvai integruoti šoniniame maitinimo įjungimo/išjungimo mygtuke, kas yra labai patogu, nes pirštas intuityviai pasiekia klavišą, t.y. reikiamą vietą. Atspaudų skaitytuvas veikia tiksliai, nebent kartais, kai pirštas būna šlapias, procedūrą tenka pakartoti.

REKLAMA
REKLAMA

Procesoriai ir atmintinės

Kalbant apie tai, kas yra telefonų „Redmi Note 12“ ir „Redmi Note 12S“ viduje, išryškėja nemaži skirtumai. Pristatant „Xiaomi Redmi Note 12“ telefoną, buvo pristatytas ir jam skirtas 8 branduolių „Qualcomm Snapdragon 685“ procesorius, kuriam dirbti padeda grafikos „varikliukas“ „Adreno 610“. O štai „Redmi Note 12S“ telefone darbuojasi 8 branduolių „MediaTek Helio G96“ procesorius, o jam padeda grafikos procesorius „ARM Mali-G57 MC2“.

Jei „Xiaomi Redmi Note 12“ turi 4 GB operatyviosios atminties, o telefono vidinė atmintis yra 128 GB, tai „Redmi Note 12S“ parametrai yra dvigubai geresni: atitinkamai 8 GB ir 256 GB. Atitinkamos talpos atminties kortele vidinę atminti galima praplėsti iki 1 TB.

Abejuose telefonuose įdiegta „Xiaomi“ modifikuota operacinės sistemos „Android 13“ vartotojo sąsaja „MIUI 14“, kurią apibūdinčiau kaip paprastą, lengvai suprantamą, intuityvią, turinčią pakankamai daug praktiškų funkcijų.

Telefonų kameros

Abiejų telefonų pagrindinės kameros skiriasi, o papildomos kameros yra tokios pačios. Telefono „Xiaomi Redmi Note 12“ pagrindinės kameros skiriamoji geba – 50 MP, joje sumontuotas 1/2,76 colio jutiklis, didžiausia šios kameros objektyvo diafragma – f/1,8. Objektyvo žininio nuotolis yra 27 mm. Optinio stabilizatoriaus nėra.

REKLAMA

„Redmi Note 12S“ kameros skiriamoji geba yra dvigubai didesnė – 108 MP. Jutiklis taip pat didesnis –1/1,52 colio. Objektyvo šviesumas panašus – f/1,9. Vertinant skaičius, šis fotoaparatas yra geresnis, tačiau nesusižavėkite tais šimtais pikselių – skaičiai dažnai nieko nesako (ypač telefonuose, kur dėl vietos trūkumo montuojami labai maži jutikliai). Šiuo atveju svarbiau, kad telefone „Redmi Note 12S“ sumontuotas didesnis jutiklis bei pasitelkiama „9-in-1 pixel binning“ technologija, kas reiškia, kad apjungiama 9 pikselių gauta informacija, o tai – tiksliau ir detaliau perteikiamas vaizdas.

Be pagrindinės kameros šiuose telefonuose yra 8 MP plačiakampė, apie 120 ° apžvalgos kampo, kamera su didžiausia f/2,2 diafragma ir 2 MP skiriamosios gebos makro kamera (f/2,4).

„Redmi Note 12“ pagrindinės kameros nuotraukų kokybė nebloga, bet ne daugiau. Esant geram apšvietimui, ji sukuria detalų, pakankamai ryškų vaizdą, bet šešėliuose ryškumo gali ir pritrūkti. Pasirinkus HDR režimą, nuotraukos geresnės – net kai apšvietimas prastas, vaizdas palyginti ryškus, nepaisant, kad fotoaparatas neturi optinio stabilizatoriaus. Pagal numatytuosius nustatymus abiejų telefonų pagrindinės kameros fotografuoja mažesne raiška, tačiau bet kada galite perjungti į maksimalią raišką.

REKLAMA

Didesnės raiškos ir „devyni – viename“ technologiją naudojanti „Xiaomi Redmi Note 12S“ kamera dirba geriau – didesnis detalumas, geresni vaizdai fotografuojant naktį.

Plačiakampės abiejų telefonų kameros dieną fotografuoja gerai, detalumas ir ryškumas panašaus lygio kaip ir pagrindinės kameros, dinaminis diapazonas neblogas.

Makro kamera džiugina mažu fokusavimo atstumu, tačiau jos skiriamoji geba yra maža (1600 × 1200), todėl trūksta detalių. Tačiau esant geram apšvietimui galima gauti įspūdingų kadrų.

Vaizdo įrašymo srityje, kažko išskirtinio nerasite: abu išmanieji telefonai įrašinėja vaizdo įrašus maksimalia „Full HD“ raiška 30 kadrų per sekundę sparta.

Telefone „Redmi Note 12“ sumontuota 13 MP raiškos ir f/2,4 diafragmos asmenukių fotografavimo kamera, kurios židinio nuotolis parinktas tinkamai, tačiau kamera yra plataus kampo, tad fotografuojant iš arčiau, veido proporcijos iškraipomos. Telefonas „Xiaomi Redmi Note 12S“ turi 16 MP raiškos ir f/2,4 diafragmos asmenukių fotografavimo kamerą.

Baterija ir veikimo laikas

Abu šios apžvalgos telefonai turi pakankamai didelės talpos 5000 mAh bateriją. Visiškai įkrovus „Xiaomi Redmi Note 12“ bateriją, net esant pakankamai didelei apkrovai, telefonas dirba apie 24 valandas. Vaizdo įrašus telefonas gali demonstruoti iki 21 valandos, o jei apkrova mažesnė, jis dirba apie 30 valandų. AMOLED ekranus turintys išmanieji telefonai taupiai naudoja bateriją, tad turėdami talpesnes baterijas jie ženkliai lenkia konkurentus su kitokio tipo ekranais.

REKLAMA

Abu telefonai įkrovimui naudoja C tipo USB jungtį ir palaiko greitojo įkrovimo sistemą. Komplekte pridedamas 33 W galios kroviklis. Šių telefonų baterijos visiškai įkraunamas maždaug per valandą. Belaidis įkrovimas nenumatytas.

Apibendrinimas

Telefonai „Xiaomi Redmi Note 12“ ir „Xiaomi Redmi Note 12S“ nėra nei našumo, nei fotografijos lyderiai – lyderių reikia ieškoti tarp flagmanų, o ne tarp vidutinės klasės modelių. Tačiau, kaip jau minėjau, gamintojai dažnai stengiasi vidutiniai klasei suteikti kur kas daugiau tų savybių, kurios visai neseniai buvo būdingos tik brangiausiems telefonams, tad kai kurie šios klasės modeliai tampa patrauklūs ir įdomūs. „Xiaomi Redmi Note 12“ ir „Xiaomi Redmi Note 12S“ yra kasdieniai darbiniai arkliukai, be problemų atliekantys įvairiausias užduotis. Jie netinka sudėtingiausiems, ypatingai daug resursų reikalaujantiems žaidimams, nepasižymi išskirtinėmis fotografijos savybėmis, tačiau jei vartotojui, nereikia pačių galingiausių ir greičiausių procesorių, geriausių kamerų, abu „Xiaomi Redmi Note“ telefonai priekaištų nesusilauks.

Nepaisant mažesnio ekrano, man labiau patiko brangesnis „Redmi Note 12S“ modelis, dėl didesnės operatyvios ir vidinės atminties bei pažangesnio fotoaparato. Programėlės „AnTuTu Benchmark 9“ testai šiam modeliui taip pat palankesni. Kita vertus „Redmi Note 12“ turi didesnį ekraną, geresnę ekrano apsaugą („Corning Gorilla Glass 3“), be to jo atsparumas drėgmei ir dulkėms atitinka IP 53 klasės reikalavimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų