„Nutariau pasinaudoti Europos Parlamento tribūna ir perskaityti bent keletą šiurpių istorijų apie rusų okupantų išprievartavimus. Pasaulis turi žinoti apie Putino armijos įvykdytus žiaurumus“, – sakė EP narė R. Juknevičienė.
„Buča: Mama, tėtis, 9 m. mergaitė ir 5 m. sūnus. Kadyrovcai atėjo į jų namus. Tėvo rankos buvo surištos, jis buvo parklupdytas ant kelių ir nušautas savo žmonos ir vaikų akyse. Kitą dieną berniuko genitalijos buvo nupjautos, jis mirė dėl nukraujavimo. Motina ir dukra buvo prievartaujamos dvi savaites.
Mama, tėtis, seneliai ir dviejų metų mergaitė. Jie buvo rasti namuose negyvi. Tėvas surištomis rankomis, nušautas. Vaikui – perpjauta gerklė, motina su išdraskytomis genitalijomis.
14 m. mergaitė buvo išprievartauta penkių rusų okupantų, dabar ji nėščia.
11 m. berniukas buvo išprievartautas savo motinos akivaizdoje. Ji buvo pririšta prie kėdės ir turėjo tai stebėti.
Irpinė: 9 m. mergaitę išprievartavo vienuolika. Buvo rasta 11 spermos mėginių. Tada jie išpjaustė Z raidę ant jos krūtinės ir perpjovė pilvą. Jos tėvai buvo nužudyti jos akivaizdoje. Ir dar daugiau...
Brangūs kolegos, Putino Rusija turi būti nugalėta, o karo nusikaltėliai – nuteisti.
Brangūs broliai ir sesės Ukrainoje, mes esame kartu su jumis. Šlovė Ukrainai!”
Debatuose kalbėjusi Europos Komisijos narė Ylva Johansson pažymėjo, kad seksualinė prievarta yra nusikaltimas prieš moteris, karo nusikaltimas.
„Turime nepalikti akmens ant akmens, kol nerasime ir nenubausime nusikaltėlių. Turime padaryti viską, kad padėtume aukoms“, – sakė eurokomisarė.
Šioje plenarinėje sesijoje taip pat bus balsuojama dėl rezoliucijos, smerkiančios seksualinio smurto ir lyties pagrindu vykdomo smurto kaip karo ginklo naudojimą ir kviečiančios ES apginti moteris nuo smurto bei prekybos žmonėmis bei užtikrinti, kad joms būtų prieinamos svarbiausios sveikatos apsaugos paslaugos.
Besitęsiant Rusijos karui prieš Ukrainą gausu pranešimų apie prievartaujamas moteris, vaikus. Seksualinė prievarta laikoma karo nusikaltimu.
Jungtinių Tautų duomenimis, nuo karo Ukrainoje pradžios iš šalies buvo priversti išvykti apie 5,2 mln. žmonių, 90 proc. jų – moterys ir vaikai. Dar per 7,7 mln. asmenų buvo priversti palikti savo namus, bet liko Ukrainoje.