„Nėra smagu matyti, kada mes turime augančią, ekonomiką, gerai surenkame biudžetą, surenkami mokesčiai tikrai gerokai didesni, nei buvo planuoti, tikrai atrodo natūralus žmogiškas noras surinktą biudžetą perskirstyti ir panaudoti toms reikmėms, kur poreikis didžiulis. Tačiau turime suvokti, kad išlaidos mūsų yra apribotos, Lietuva šiandien negali elgtis kaip atskira valstybė, atskira ekonomikos dalis. Esame euro zonos šalis, turime griežtus įsipareigojimus. Po krizių valstybėse Europos Komisija sugriežtino fiskalinę drausmę, numatytos sankcijos, bausmės už pažeidimus“, - interviu „Žinių radijui“ kalbėjo S. Skvernelis.
Premjeras mano, kad demokratinėje visuomenėje galima diskutuoti ir reikšti abejones, nes daug žmonių nežino, kam reikalingas Fiskalinės drausmės įstatymas.
„Žmonės nesupranta, kodėl surenkant biudžetą negalima išmokėti, pakelti, papildomai skirti kažkam tai, vien dėl to, kad mes negalime viršyti deficito, kuris apibrėžtas labai aiškiai. Mes galėtume elgtis kaip Pietų Europos valstybės – kai gauni didesnį atlyginimą, kurį praktiškai visą suvalgo infliaciją. Iš to didelės naudos nėra. Arba kada ateina valstybei toks momentas, kad iš esmės valstybei reikia skelbti bankrotą“, - kalbėjo premjeras.
Portalas tv3.lt primena, kad praėjusią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R. Karbauskis savo „Facebook“ paskyroje pasiūlė pradėti diskusiją dėl Fiskalinės drausmės įstatymo pataisų. Anot jo, prioritetas turėtų būti „ne rezervo kaupimas, o Lietuvos žmonių gerovė“.