„Visoje Europoje žmonės turi susimokėti, kad galėtų patekti į įžymiausius religinius pastatus“, – vėlai trečiadienį paskelbtame interviu dienraščiui „Le Figaro“ sakė kultūros ministrė Rachida Dati.
Ji teigė, kad pokalbyje su Paryžiaus katalikų arkivyskupu pasiūlė „simboliškai apmokestinti visus turistų apsilankymus Notre-Dame, o visas lėšas skirti svarbiam religinio paveldo išsaugojimo planui“.
2019 metais gaisro nuniokota katedra bus vėl atidaryta gruodžio 7 dieną, po didelių rekonstrukcijos darbų.
R. Dati apskaičiavo, kad įvedus penkių eurų mokestį vienam asmeniui, per metus būtų gaunama apie 75 mln. eurų.
„Taip Notre-Dame išgelbėtų visas Paryžiaus ir Prancūzijos bažnyčias. Tai būtų nuostabus simbolis“, – pridūrė ji.
R. Dati pritarė jos kolega vidaus reikalų ministras Bruno Retailleau, prisiminęs, kad penkis eurus sumokėjo už apsilankymą Šventosios Šeimos (Sagrada Familia) katedroje Barselonoje.
Mokestis atsipirktų, „jei už penkis eurus galėtume išsaugoti religinį paveldą, kurį žmonės gali branginti nepriklausomai nuo to, ar jie tiki, ar ne. (...) Tai tiesiog Prancūzijos kraštovaizdžio dalis“, sakė jis transliuotojui „France Inter“.
R. Dati taip pat pasiūlė Prancūzijos nacionalinius paminklus ir muziejus lankytojams iš Europos Sąjungai nepriklausančių šalių apmokestinti brangiau, kad „būtų galima finansuoti mūsų nacionalinio paveldo atnaujinimą“.
„Prancūzijos visuomenė neturėtų už viską mokėti pati“, – pridūrė ji.
Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos duomenimis, 2023 metais Prancūzija buvo lankomiausia pasaulio šalis – į ją atvyko apie 100 mln. turistų. Ji penketuke aplenkė Ispaniją, JAV, Italiją ir Turkiją.