Pasak SEB banko vyriausiojo analitiko Tado Povilausko, šiemet, palyginti su ketvirtuoju 2016-ųjų ketvirčiu, daugelyje savivaldybių darbo užmokesčio augimas šiek tiek sulėtėjo dėl mažesnės minimalios mėnesio algos (MMA) įtakos algų augimui, tačiau yra keletas savivaldybių, kuriose atlyginimai augo netgi sparčiau. „Tokio algų augimo nebuvo nuo prieškrizinių laikų, augimas yra išties spartus“, - komentavo specialistas
„Jį lemia gerėjanti ekonominė situacija ir jeigu žiūrėsime eksporto rinkas, tai ten taip pat situacija darosi geresnė. Antra priežastis yra emigracija ir žmonių. Matom, kad žmonės toliau gana sparčiai palieka Lietuvą ir verslui, norinčiam išlaikyti darbuotojus ir norinčiam plėstis, tiesiog reikia kelti algas, kad sumažintų motyvaciją palikti Lietuvą“, - TV3 sakė T.Poviliauskas.
Ekspertas teigia, kad Lietuvoje „užėjęs pesimizmo liūnas“ dėl didėjančios emigracijos. „Algos didėja nemažam skaičius darbuotojui ir jei žmogus yra kvalifikuotas, tai jis jaučia, kad derybinė galia yra jo rankose ir jeigu nori gyventi Lietuvoj ir likti čia, tam laikai yra palankūs“, - įsitikinęs Tadas Poviliauskas.
DNB banko vyriausiosios analitikės Indrės Genytės-Pikčienės teigimu, pastaraisiais metais tiek stebint darbo rinkos statistiką, tiek bendraujant su verslo atstovais matoma ryški darbo jėgos trūkumo tendencija, kuri verčia juos sukrusti.
Statistikos departamento duomenimis, vidutinis paskaičiuotas (bruto) darbo užmokestis Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį buvo 817,6 euro - 9,3 proc. daugiau nei 2016-ųjų tą patį ketvirtį, o vidutinis išmokėtas (neto) atlyginimas išaugo 10,4 proc. iki 644,5 euro. Per ketvirtį (palyginti su 2016-ųjų spalio-gruodžio mėnesiais) vidutinis paskaičiuotas ir išmokėtas darbo užmokestis atitinkamai sumenko 0,6 proc. ir padidėjo 1,2 procento.
Pirmąjį ketvirtį vidutinis mėnesinis paskaičiuotas darbo užmokestis valstybės sektoriuje siekė 818,8 euro, privačiame sektoriuje - 817,3 euro, arba atitinkamai 3,7 proc. mažiau ir 1 proc. daugiau nei ketvirtąjį 2016-ųjų ketvirtį. Vidutinis mėnesinis išmokėtas atlyginimas valstybės sektoriuje per ketvirtį sumenko 1,7 proc. iki 644,8 euro, privačiame sektoriuje - padidėjo 2,7 proc. iki 644,3 euro. Per metus paskaičiuotas darbo užmokestis valstybės ir privačiame sektoriuje padidėjo atitinkamai 7,2 proc. ir 10,4 proc., o išmokėtas - 8,5 proc. ir 11,4 procento.