Pripetė (ukr. ir rus. При́пять) – radioktyvus miestas vaiduoklis Černobylio zonoje, Kijevo srityje, šiaurės Ukrainoje, ant Pripetės upės kranto, netoli sienos su Baltarusija, už mažiau nei trijų kilometrų nuo Černobylio atominės elektrinės.
Miestas buvo įkurtas 1970 metais Černobylio atominės elektrinės darbuotojams. Pripetėje gyveno 50 000 žmonių. Pagal generalinį planą, miestas turėjo išsiplėsti iki 80 tūkstančių gyventojų, tačiau 1986 metais balandžio 27 dieną visi planai žlugo.
Praėjus 36 val. po ČAE avarijos, visi 50.000 Pripetės gyventojų buvo susodinti į autobusus ir evakuoti. Miestelėnams pranešta, kad evakuacija bus „trumpalaikė“, tad gyventojai iš namų pasiėmė tik būtiniausius daiktus. Visa kita liko dabar apleistuose butuose, o bet kokio „suvenyro“ išsivežimas iš Pripetės yra ne tik pavojingas, bet ir griežtai baudžiamas. Žinoma, miestelį spėjo nusiaubti vagys – niekas nežino, kaip vagims pavyksta įveikti visus 3 kontrolės punktus, tačiau ilgapirščius vilioja galimybė supirkėjams parduoti tonas metalo, nesvarbu, kad radioaktyvaus.
Vagystės Pripetėje prasidėjo tik subyrėjus Sovietų sąjungai – iki tol teritoriją 30-ies km spinduliu saugojo kariuomenė, ir miestelis buvo palyginti tvarkingas. Nuo 1990 m. Pripetė ėmė kentėti ne tik nuo drėgmės ir šalčio, bet ir nuo vagių. Nepaisant to, kai kurie namai iki šiol yra beveik nepaliesti nenaudėlių.
Miesto ir atskirties zona dabar ribojasi su apsaugos tarnybų ir policijos zonomis, bet gauti reikalingus dokumentus, įvažiuoti į zoną nėra itin sudėtinga. Dauguma pastatų durys atviros, siekiant sumažinti pavojų lankytojams.