Gamtininkas Kuršių nerijoje tyrinėjimų metu aptiko lygutės (lot. Lullula arborea) jauniklius, visai šalimais ir dirvoninių kalviukų (lot. Anthus campestris) porą, nešiojančią lesalą, skelbia Kuršių nerijos nacionalinis parkas.
Radinys nustebino net specialistus
Rugpjūčio mėnesį aptikti jaunikliai ir pamatyti lesalą veikiausiai jaunikliams gabenantys tėvai nustebino – greičiausiai, tai yra antra paukščių vada. Anksčiau toks faktas, kad šie paukščiai perėtų du kartus, nebuvo fiksuotas.
„Jau ne vienerius metus Selemonas Paltanavičius tyrinėja mūsų didįjį kopagūbrį. Vaikštinėjant po kopas ir apžiūrint kiekvieną jos linkį ir daubą, galima atrasti ir pamatyti įstabių dalykų.
Vienas įdomiausių dalykų, ką šiais metais stebėjo Selemonas, buvo lygutės (Lullula arborea) jauniklis. Rugpjūčio pradžia, o rasti dar neskraidantys jaunikliai. Tai galimai yra antra vada.
Visai šalimais S. Paltanavičius stebėjo dirvoninių kalviukų (Anthus campestris) porą su nešiojamu lesalu – tėvai buvo neramūs, o tai įrodymas, jog jų jaunikliai dar yra lizde.
Selemonas neabejoja, tai antra vada – kol kas toks faktas, kad ši rūšis Kuršių nerijoje perėtų du kartus, dar nebuvo žinomas. Taip pat buvo stebėti ir pilkosios varnos jaunikliai.
Klausimas vienas – kodėl taip vėlai dar matomi jaunikliai, kuriems dar reikia tėvų maitinimo? Matyt paukščiai niekur neskuba išskristi iš nuostabiosios nerijos, dar nori pasidžiaugti jos teikiamomis gėrybėmis ir juos supančia aplinka.
Taip ir bėga paskutinės kalendorinės vasaros dienos, neaplenkdamos kopų guburių ir jų didingų šlaitų. Vasaros saulės spinduliai vis dar apšviečia pajūrio pušis ir šildo paukščių jauniklius kopose“, – dalijosi Kuršių nerijos nacionalinis parkas.