Pastaruoju metu dainininkės Rūtos Ščiogolevaitės akys spinduliuoja, o ji pati nuo aplinkinių net
nebando nuslėpti, kad yra be galo laiminga. Jaunos ir talentingos moters gyvenime dabar tikras permainų laikas, nes ji surado savo princą ant balto žirgo - vokiečių dainininką Elviną Dandelį. Paklausta, ar tai tikroji jos gyvenimo meilė, Rūta nedvejodama atsako: „Taip!“.
Laidoje „Lietuvos talentai“ esi viena iš trijų komisijos narių. Sunku kritikuoti?
Iš pirmo žvilgsnio, manau, daugeliui gali pasirodyti, kad Ščiogolevaitė ten tik liežuviu mala, ir tiek. Bet sėdėti teisėjos kėdėje nėra lengva. Jei atvirai, po kiekvieno filmavimo man kyla noras prie kiekvieno dalyvio prieiti, pasiteirauti, ar neįsižeidė, nenusiminė, ar teisingai suprato pabertus žodžius. Mes visi žmonės. Aš taip pat.
Televizoriaus ekrane atrodai konkreti, turinti savo nuomonę, kurią moki apginti. Kartais net griežtoka. Ar tokia pat esi ir namuose?
Dažnai tai du visiškai skirtingi žmonės. Nors konkretumas, dažnai peraugantis į tiesmukiškumą, man tikrai būdingas. Tiesa, ši savybė dažnai nepatinka aplinkiniams žmonėms ir dažnai net man pačiai.
Ar namuose tave galima išvysti sukiojantis virtuvėje prie puodų?
Gaminti labai mėgstu, tik, deja, ne visuomet užtenka laiko. Tačiau esu šventai įsitikinusi, kad namuose ruoštas maistas yra nepalyginamai sveikesnis, gamintas su meile. Pusfabrikačių pašildymas su tuo neturi nieko bendro.
R. Ščiogolevaitė su mylimuoju E. Dandeliu (nuotr. Fotodina.lt/Simono Švitros)
Galėtum būti namų šeimininke?
Tikrai ne. Esu veiklos žmogus, negalėčiau dienų dienas sėdėti rankas sudėjusi, valyti dulkes ir užsiimti tik didžkukulių gaminimu. Per ilgas buvimas namie mane slegia. Nors tuo pat metu namai yra svarbiausia vieta mano gyvenime. Galbūt viskas būtų kitaip, jei neturėčiau tokio didelio polinkio kurti. Prieš gamtą nepapūsi – čia mano pašaukimas, kurio negaliu nuslopinti.
Pastaruoju metu labai išpopuliarėjo sveikos gyvensenos principai. Ar nepagavo ši banga?
Jei iš prigimties esi geležinės sveikatos, kažin ar susidomėsi sveiku gyvenimo būdu. Tapti sveikuole man būtų labai sunku. Visų pirma nemėgstu sportuoti, visų antra – mano mėgiamiausias patiekalas – cepelinai! Tačiau kai kuriuos dalykus praktikuoju gana griežtai, su labai retomis išimtimis. Pavyzdžiui, niekada neužsigeriu maisto, ypač vandeniu. Tiesa, tarp valgymų stengiuosi išgerti kuo daugiau vandens. Tačiau didžiausias paradoksas tas, kad labai domiuosi sveikata ir alternatyviais gydymo būdais.
R. Ščiogolevaitė (nuotr. Fotodiena/Roberto Dačkaus)
Esi netradicinės medicinos šalininkė?
Idealiausia būtų, jei jos abi veiktų išvien. Bet vis dėlto turiu prisipažinti, kad su kiekviena diena vis mažiau pasitikiu tradicine medicina. Man labai liūdna, kad farmacijos kompanijos yra kone „išsipirkusios“ gydytojus. Žiūriu į moteris, kurios šventai tiki, kad hormoninė kontracepcija yra visiškai saugi, nes tuo patikino jų ginekologas, ir liūdna darosi...
Yra tekę duoti gydytojui kyšį?
Ne kartą teko susidurti, kai dėl kyšio nedavimo pacientai būdavo tiesiog paliekami mirti. Stebiuosi, kaip tokie daktarai užmiega naktimis. Nors, kai gerai pagalvoji, jie juk nemokamai gauna antidepresantų, migdomųjų... Matyt, todėl jų miego netrikdo tokios „smulkmenos“.
Žinoma, nesakau, kad medicinos srityje visi parsidavę. Ačiū Dievui, yra tekę pažinti nuostabių gydytojų. Esu dėkinga beveik visiems, kurie rūpinosi mano sveikata.
Jei kalba pasisuka apie plastines operacijas, daugelio lietuvaičių nuomonė būna gana kritiška. Ką apie jas manai? Gal ir pati norėtum savyje ką nors patobulinti?
Manau, jog viskas priklauso nuo priežasčių, dėl ko tokios operacijos daromos. Jei yra koks rimtas defektas, trukdantis gyventi, žinoma, nieko prieš. Kol tai netampa liguistu savęs tobulinimu. Be to, manau, kad plastinė chirurgija yra labai svarbi šiuolaikinės medicinos dalis. Nesu jos priešininkė, tačiau apie operacijas negalvoju. Esu savimi patenkinta. Moteris, norėdama būti graži, seksuali ir geidžiama, turi tai jausti, o ne matyti veidrodyje!
Išgarsėję žmonės dažnai suserga žvaigždžių liga. Ar pačiai pavyko jos išvengti, o gal net turi specialų receptą, kaip „nesužvaigždėti“?
„Žvaigždžių“ ligos diagnostika – sunkiausia. Beje, nenuginčijamų įrodymų apie jos egzistavimą taip pat nėra! (šypsosi).
R. Ščiogolevaitė (nuotr. Fotodiena/Rasos Jonaitienės)
Šiandien daug žinomų žmonių sutinka, kad apie juos būtų rašoma biografinė knyga. Ar norėtum, kad apie tavo gyvenimą tokia būtų parašyta?
Tiesą sakant, dažnai pagalvoju: „jei tik žmonės žinotų!“. Biografinės knygos – nei blogai, nei gerai. Manau, kai kurie mano gyvenimo įvykiai pakankamai įdomūs, tačiau mintis apie autobiografinę knyga man nėra patraukli. Didžiausias žinomumo trūkumas, kad apie tave daugiausiai žinoma melo, dėl kurio nuolatos reikalaujama pasiaiškinti. Daugeliu atveju net žurnalistinio reketo būdu.
Viename interviu minėjai, kad paniškai bijai skristi lėktuvu. Gal jau pavyko įveikti šią fobiją?
Taip, man pavyko!!! Dabar galvoju, kad tai vienas nuostabiausių pasaulio išradimų! Vos pora valandų ir aš mylimojo glėbyje!