• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Išplėstinės praktikos arba „išmaniųjų“ slaugytojų rengimas Lietuvos aukštosiose mokyklose turėtų prasidėti jau nuo kitų mokslo metų. Todėl svarbu ne tik paskubinti studijų programų sudarymą, bet ir paruošti visą sveikatos sistemą priimti naujos kvalifikacijos specialistus. Apie tai sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė kalbėjosi susitikime su slaugytojas ruošiančių mokymo institucijų atstovais.

REKLAMA
REKLAMA

Susitikime dalyvavusiems universitetų ir kolegijų atstovams buvo pristatytos pasikeitusios Europos Parlamento ir Tarybos Direktyvos 2013/55/EB nuostatos. Pakeitimai numato reikalavimus, kad slaugos studijų programose turi būti „būtinosios kompetencijos“. Jeigu programose šių kompetencijų nėra, būtina programas patikslinti, kad pilnai atitiktų minėtą direktyvą. Kadangi tuo pačiu metu Sveikatos apsaugos ministerija rengia teisinės bazės, reglamentuojančios slaugytojų profesines kompetencija, pakeitimus, visa tai kartu sudarys pagrindą išplėstinės praktikos slaugytojų („išmaniųjų slaugytojų“) atsiradimui Lietuvoje.

REKLAMA

Ministrė R. Šalaševičiūtė apgailestavo, kad sparčiai vystantis technologijoms slaugytojos neretai vis dar lieka pagalbiniais darbuotojais, o ne visavertėmis medikų komandos narėmis.

„Tačiau slaugytojos ne tik nori, bet ir gali perimti nemažai funkcijų iš gydytojo. Todėl dabar mes turime tam paruošti bazę – nuo studijų programų tobulinimo iki įstatymų pakeitimų, – susitikimo dalyviams sakė ministrė R. Šalaševičiūtė. – Dėl naujų studijų programų nuo kitų mokslo metų finansavimo su Švietimo ir mokslo ministru jau sutarėme. Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymo bei Farmacijos ir Medicinos praktikos įstatymų pakeitimai, reglamentuosiantys atitinkamos profesinės kvalifikacijos įsigijimą bei išplečiantys slaugytojo kompetenciją jau laukia sprendimo Seime. Akivaizdu, kad mes turime progą padaryti proveržį plėtojant slaugos paslaugas Lietuvoje, tad visus kviečiame sutelktam darbui.“

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Slaugos fakulteto dekanė prof. Jūratė Macijauskienė, pristatydama Išplėstinės slaugos praktikos studijų programą pabrėžė, kad pasaulyje bent 10 proc. visų slaugytojų sudaro tokią profesinę kvalifikaciją turinčios „išmaniosios“ slaugytojos. Pasak dekanės, LSMU jau nuo rugsėjo 1 d. į šią studijų programą pasirengęs priimti bent 30 studentų ir ateityje studentų skaičių norėtų didinti.

Pasitarimo dalyvės pabrėžė, kad tokia studijų programa jau dabar sulaukia didelio susidomėjimo tarp esamų ir būsimų slaugytojų. Tačiau, mokymo įstaigų atstovų teigimu, reikia paruošti ne tik pačias slaugytojas, bet ir visą sveikatos sistemą, nes naujos kvalifikacijos slaugytojams turi būti ir atitinkamos darbo vietos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų