• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva iš esmės pritaria Europos Komisijos komunikatui įtraukti daugiau Europos Sąjungos (ES) valstybių dalyvauti pabėgėlių iš trečiųjų šalių į ES perkėlimo programose bei užtikrinti, kad perkeltieji asmenys turėtų galimybę pasinaudoti apsauga.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, kaip pabrėžia taryboje dalyvaujantis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, ES narių dalyvavimas perkėlimo programose turi remtis savanoriškumo principu.

REKLAMA

"Tai svarbu ir Lietuvai, kuri yra prie išorinės ES sienos bei pirmoji valstybė, atsakinga už asmenų, atvykstančių sausumos keliu, prieglobsčio prašymų nagrinėjimą", - sako R. Palaitis.

Lietuvos institucijos šiuo metu atlieka ekspertinius tyrimus, siekdamos išsiaiškinti mūsų šalies galimybes perimti pabėgėlius iš kitų, daugiausia pietinių, ES valstybių - Kipro, Graikijos, Italijos, Maltos, kurias masiškai užplūdo pabėgėliai.

REKLAMA
REKLAMA

"Lietuva supranta ES valstybių narių solidarumo principo svarbą, - sako ministras R. Palaitis. - Esame patys patyrę kitų ES valstybių solidarumą Lietuvai siekiant narystės Europos Sąjungoje. Esame ir patys pademonstravę solidarumą su Malta, kai 2006 m. atsiliepėme į Maltos prašymą ir perkėlėme dvi pabėgėlių šeimas į Lietuvą".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį taryboje svarstomas ir Ispanijos Karalystės pateiktas dokumentas, supažindinantis su nelydimų nepilnamečių nelegalios migracijos problema šioje šalyje, didelių jų srautų priežastimis, tokių asmenų padėtimi šalyje bei rizika tapti prekybos žmonėmis aukomis. Ispanija siūlo peržiūrėti galiojančius ES teisės aktus bei pavesti Europos Komisijai nustatyti veiksmų planą, apimantį prevenciją, apsaugą ir pagalbą grąžinant šiuos jaunus žmones į kilmės šalį.

REKLAMA

Lietuvoje nelydimų nepilnamečių neteisėtos migracijos problema iš esmės neegzistuoja.

ES Teisingumo ir vidaus reikalų ministrų taryboje pasikeista nuomonėmis, kaip vyksta Vizų informacinės sistemos (VIS) parengiamieji darbai. Buvo planuota, kad VIS turėtų pradėti veikti šių metų pabaigoje, tačiau kai kurios šalys šiam startui dar nepasirengusios, tad ji gali pradėti veikti tik 2010 metų antrąjį pusmetį.

"Lietuvos nacionalinės vizų informacinės sistemos paruošiamieji darbai vyksta pagal numatytą grafiką, todėl mūsų valstybė bus pasiruošusi dalyvauti VIS, kaip ir buvo planuota, nuo šių metų gruodžio 21 dienos, - sako ministras R. Palaitis. - Jei teks pusmečiui atidėti VIS projekto įdiegimą, tai mūsų šaliai įtakos neturės, tačiau jei centrinės VIS paleidimas bus atidėtas ilgesniam laikotarpiui, tai gali pareikalauti papildomų finansinių išlaidų".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų