Prezidentas Rolandas Paksas gina savo naująjį patarėją nacionalinio saugumo klausimais Algirdą Senovaitį, kuris mėgino kištis į Policijos departamento veiklą.
"Kodėl kai tik ateina žmogus, išdirbęs policijos sistemoje daugiau kaip 20 metų, žinantis ką kalbėti ir kaip kalbėti, jis tampa blogas, iškart, kai atsistoja šalia prezidento. Jo pokalbių klausomasi, jo pokalbiai įrašinėjami. Kodėl?", - ketvirtadienį interviu LNK televizijos žinioms retoriškai klausė prezidentas.
Žiniasklaidos teigimu, šią savaitę pradėjęs prezidento patarėju dirbti A.Senovaitis skambino į Policijos departamentą ir prašė, kad tarnybinis patikrinimas dėl Šiaulių 2-ojo policijos komisariato vadovo Petro Keinio baigtųsi palankiai šiam pareigūnui. Informaciją apie tokį skambutį, kuriuo siekta daryti įtaką policijai, patvirtino policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius.
Komisaras P.Keinys šiuo metu nušalintas nuo pareigų, nes įtariamas praėjusį penktadienį būdamas girtas sumušęs 32 metų šiaulietę S.J. Jei kaltinimas pasitvirtintų, pareigūnas būtų perkeltas į žemesnes pareigas arba net atleistas.
R.Pakso teigimu, apie jis kalbėjosi su A.Senovaičiu apie jo skambutį ir teigė "nematąs nieko blogo" dėl savo patarėjo veiksmų.
Prezidentas ironizavo, jog "šiuo keliu prieisime situaciją, kai skambinsime ir teirausimės, ką žmona išvirė pietų ir rytoj skaitydami laikraščius sužinosime, kad kažką pažeidėme".
Paklaustas, ar ketina reaguoti į savo patarėjo veiksmus, R.Paksas teigė: "ketinu reaguoti, ketinu paklausti, kodėl pareigūnų yra klausomasi ir jų pokalbiai viešinami".
Šią savaitę paaiškėjus, kad R.Paksas prieš Naujuosius metus skambino savo praėjusios rinkimų kampanijos finansiniam rėmėjui Jurijui Borisovui, kuriam Generalinė prokuratūra uždraudė bendrauti su prezidentu, R.Paksas paprašė Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisiją, Generalinę prokuratūrą ir Valstybės saugumo departamentą ištirti jo pokalbių telefonu klausymosi ir paviešinimo atvejus.
Interviu LNK R.Paksas taip pat teigė, jog esama "politinio sprendimo" jį nušalinti. Neįvardydamas jam priešiškų jėgų, R.Paksas sakė, jog buvo dedamos "visos pastangos pakeisti šalyje prezidentą, to būtent buvo siekiama ir tai nepavyko".
Prezidentas teigė, jog nėra priežasčių, kurios priverstų jį atsistatydinti.
"Teisė, teisingumas ir tiesa yra tokios svarbios vertybės, kad už jas verta pakovoti. Niekam, net patiems įtakingiausiems politikams nedera kvestionuoti žmonių valios, kurią jie išreiškė praėjusių metų sausio 5 dieną demokratinių rinkimų metu", - sakė R.Paksas.
Jo teigimu, atstatydinti prezidentą turi teisę tik Seimas, tačiau tokiu atveju politikai arba interesų grupės turi prisiimti atsakomybę už politines pasekmes ir neįvykusius R.Pakso ir užsienio pareigūnų vizitus.
"Aš atėjau į šį postą ir darbą, kad įgyvendinčiau programą ir rinkimų pažadus. Nebūčiau suprastas, jeigu atsiradus pirmiesiems sunkumams aš pasitraukčiau. Neketinu to daryti", - sakė R.Paksas.
Praėjusių metų paskutiniosiomis dienomis VSD pateikė pažymą apie prezidento ir jo aplinkos ryšius nederamus ryšius su abejotinos reputacijos asmenimis, slaptos informacijos nutekėjimą iš Prezidentūros, prezidento patarėjų piktnaudžiavimą tarnyba.
Šiuo metu Seime prasidėjo apkaltos prezidentui procesas. R.Paksas kaltinamas šiurkščiai pažeidęs Konstituciją ir sulaužęs duotą prezidento priesaiką pagal šešis punktus, ir jam už tai gresia nušalinimas nuo pareigų.
BNS