• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionalinės centro partijos (NCP) pirmininkas Romualdas Ozolas smerkia idėją rinkti prezidentą Seime, kurią esą jau brandina opozicinės Seimo frakcijos. Savo ruožtu pastarųjų vadovai tvirtina, kad jų atstovaujamos partijos taip pat nepritaria šiai idėjai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ketvirtadienį (02.05) pažymėjo R. Ozolas, prezidento rinkimų tvarka turi likti tokia, kokia ji yra dabar - juo labiau, kad "per prezidentą galų gale prabilo tylėjusi tauta". Pasak NCP pirmininko, "spaudoje paskelbta, kad prasideda ginčai dėl prezidento rinkimų tvarkos keitimo", o keisti rinkimų sistemą esą inicijuoja opozicinių partijų atstovai.

REKLAMA

NCP trečiadienį išplatino pranešimą, kuriame smerkia idėją prezidentą rinkti Seime. Anot pranešimo, "tiesioginių prezidento rinkimų panaikinimas visiškai nutolintų valdžią nuo tautos", o siūlymai tai daryti "yra bandymas stabdyti ir riboti demokratinį procesą Lietuvoje, sustiprinti ir taip jau pragaištingą finansinių grupuočių įtaką valdžios ir valdymo institucijoms".

REKLAMA
REKLAMA

Didžiausios opozicinės Seimo frakcijos - Liberalcentristų seniūnas Eligijus Masiulis savo ruožtu pareiškė, kad frakcija svarstė prezidento rinkimų sistemos klausimą ir nusprendė, kad turi likti esama rinkimų tvarka. "Jau yra susiformavusi tradicija, ir būtų daugiau minusų nei pliusų, jei ją griautume. Dėl vieno susikompromitavusio prezidento nereikia keisti jau 10 metų veikusios sistemos", - pažymėjo liberalcentristas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Opozicinės Tėvynės sąjungos frakcijos seniūnas ir partijos lyderis Andrius Kubilius taip pat neigė, kad frakcijoje ar partijoje siūlyta keisti prezidento rinkimų tvarką. Pasak jo, nebūta nei kokių nors sprendimų šiuo klausimu, nei siūlymų atsisakyti tiesioginių prezidento rinkimų.

REKLAMA

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas politologas Alvydas Lukošaitis “Eltai” sakė manąs, kad šiuo metu nederėtų keisti prezidento rinkimų tvarkos, nes prezidentinio skandalo aplinkybėmis toks sprendimas turėtų neigiamų padarinių.

"Manau, toks keitimas dabar būtų nepagrįstas. Gink Dieve, kad prezidentinio skandalo kontekste tokie svarstymai nepasiektų rimtų stadijų", - perspėjo politologas.

Kaip vieną pagrindinių politinio skandalo priežasčių jis nurodė tai, jog prezidentas bandė "iššokti aukščiau", nei jam leidžia galiojantys įstatymai.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų