Katiliuko formos skrybėlės ir žydras dangus labiausiai įsimena R. Magritte`o kūryboje. Tai, kas nuo rugsėjo 28-osios bus eksponuojama Niujorke, R. Magritte`o kelio pradžia – nuo 1926-ųjų iki 1938-ųjų metų. Iš viso parodoje – 80 kūrinių.
„R. Magritte`as žinomas daug kam – jo debesys, akys, katiliukais pasipuošę vyrai prasiskverbė į mūsų popkultūrą, ypač reklamą, o jo vardas pasimetė. Mes norime tuos vaizdus sugrąžinti R. Magritte`ui, priminti, kad dangus, akys, katiliukai pasirodė jo paveiksluose“, – sako parodos kuratorė Anne Umland.
Modernaus meno muziejuje eksponuojami kūriniai, kuriuos R. Magritte`as sukūrė, kai dar gyveno Belgijoje. Parodos rengėjus labai intrigavo, kaip per tuos 13 metų keitėsi jo kūryba, kaip jis ironizavo, pavyzdžiui, kaip paveiksle, kuriame aiškiai vaizduojama pypkė, o tekstas skelbia, kad tai ne pypkė.
Pirmieji R. Magritte`o darbai – pilki, lyg šešėliai, vėliau paletė keičiasi. Kai jis persikėlė į Paryžių, tuomet pasikeitė neatpažįstamai. Bet čia belgiškasis periodas, „Paprastumo paslaptis“ – taip vadinasi paroda.
Jolanta Paškevičienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt