Ketvirtadienį Vyriausybei turėtų būti pateikti visuomenės siūlymai dėl nedarbo mažinimo būdų. Prieš juos svarstant jau deklaruojamas tikslas bedarbių gretas iki metų pabaigos praretinti bent 20 proc., rašo „Lietuvos žinios“.
Su visuomene dėl nedarbo mažinimo priemonių visą balandį viešai besikonsultavusi Vyriausybė planuoja, kaip panaudoti europines lėšas bedarbiams perkvalifikuoti.
Esą ant sofos gulinčius mūrininkus galima paversti tolimųjų reisų vairuotojais, o siuvėjas - pardavėjomis.
Pasak ministro pirmininko kanclerio Deivido Matulionio, „dabar matome didelį darbo jėgos poreikį, bet trūkumą tos, kurios reikia. Telieka suderinti paklausą ir pasiūlą. Tie, kurie pageidaus, bus perkvalifikuoti ir jiems bus suteiktos darbo vietos“.
Tačiau, anot ekspertų, tai primena pilstymą iš tuščio į kiaurą, nes darbuotojo profesijos keitimas naujų darbo vietų nekuria.
Socialinių mokslų daktaro prof. Romo Lazutkos įsitikinimu, Vyriausybė klaidžioja ir net nebando praregėti. Pasak R. Lazutkos, „Vyriausybės planai sumažinti nedarbą 20 proc. atsiremia į gana didelį skaičių - tai apie 60 tūkst. naujų darbo vietų - iš kur jos atsiras?“.
Be to, pasak profesoriaus, „pagrindinė problema Lietuvoje yra darbo kaina - kai skundžiamasi, kad nerandama gerų darbuotojų, tai visada nutylima, už kokį atlyginimą jiems yra siūloma dirbti - tikrai nereikia aiškinti, kad net perkvalifikavus žmogų jis eis dirbti už 800 litų“.
Mėnesį trukusi viešoji konsultacija baigėsi balandžio 30-ąją, per tą laiką Vyriausybę pasiekė daugiau kaip 200 siūlymų dėl nedarbo mažinimo.