V. Putinas naujausiu Rusijos karinės aviacijos žaisliuku gėrisi ne šiaip sau. Pasak Rusijos opozicinės spaudos, jis pagamintas per rekordiškai trumpą laiką ir Maskvoje vykstančioje aviacijos parodoje pademonstruotas patenkinti Kremliaus šeimininko užgaidas. Tam surengtas visas šou. Šis penktos kartos lengvasis naikintuvas sukurtas kaip atsakymas amerikiečių naujausios kartos naikintuvui F-35s.
Pasak gamintojų, naikintuvas vienu metu gali atakuoti net šešis taikinius ore, žemėje ir vandenyje. Jis veikia su dirbtiniu intelektu, o viduje turi specialius dronus, kuriuos gali paleisti skrydžio metu. V. Putinas, atrodo sužavėtas. Šis lėktuvas Kremliui ne tik ginklas, bet visų pirma galimybė užsidirbti iš ginklų eksporto.
„Svarstysime išsamų aviacijos pramonės plėtros planą iki 2030 m. Jame spręsime, kaip per ateinantį dešimtmetį bus formuojama orlaivių įrangos paklausa, kaip augs mūsų įmonių gamybos pajėgumai“, – sako V. Putinas.
Ledais aviacijos svečius vaišinantis Putinas tikisi, kad per ateinančius 15 metų Artimųjų Rytų, Azijos ir Lotynų Amerikos šalims sugebės parduoti apie 300 šių kovos lėktuvų.
Tiesa, vienintelis kol kas žinomas jų pranašumas prieš amerikiečių F35s – kaina, kuri yra net septynis kartus mažesnė ir siekia 25 milijonus eurų. Pasak apžvalgininkų Rusija pastaruoju metu dažnai pompastiškai demonstruoja ginklų prototipus, tačiau serijinę gamybą pradėti sekasi sunkiai, o nauji ginklai neretai remiasi dar sovietų laikų technologijomis ir dažnai genda.
Pasak gynybos ministerijos, ji pajėgi numušti tarpkontinentines ir viršgarsines raketas bei lėktuvus. Oro gynybos sistemos taip pat viena pagrindinių Kremliaus ginklų eksporto prekė.
Pirmadienį pademonstruotas ir dar vienas ginklas. Putino prieš porą metų skambiai pristatyta viršgarsinė raketą „Cirkonis“, kuri gali skrieti 8500 km per valanda greičiu. Bandymu metu, iš laivo Baltojoje jūroje ji pataikė į taikinį buvusį daugiau kaip už 350 km, Barenco jūros pakrantėje.