Tačiau kai kurie nerimąstingi požymiai leidžia teigti, kad Rusijos kova dėl įtakos artimiausiu metu nesibaigs ir visa tai dar turi perspektyvų tęstis ne tik Prancūzijoje, tačiau ir visuose Vakaruose.
Nevykęs bandymas paveikti prancūzus
Jeigu rusai būtų paviešinę Macrono kompromatą dar iki pirmojo rinkimų turo, tai V. Putinas būtų galėjęs ne tik suvesti sąskaitas su pagrindiniu M. Le Pen priešininku, tačiau ir iškelti kitus du konkurentabilius oponentus, Francois Filloną ar Jean-Lucą Melenchoną, jie galėjo absorbuoti balsus, atiduotus už Macroną.
Įskaitant tai, kad tarp dviejų rinkimų turų praėjo vos dvi savaitės, skirtingai nuo mėnesių tarp amerikiečių pirminių ir prezidento rinkimų, Rusijos priemonių efektyvumas palenkti rinkėją į Le Pen pusę buvo ribotos.
Prancūzų informacinė blokada likus dienai iki rinkimų taip pat apribojo pernelyg vėlyvo rusų kompromato prieš Macroną žalą.
Maža to, prancūzai mažiau remiasi naujienomis soc. tinkluose ir pasiremia jų įtaka, negu internete gyvenantys amerikiečiai. V. Putinui sunku įgyvendinti savo įtakos kibernetinėje erdvėje planus, kuomet prancūzų rinkėjai nepasiduoda rusų internetinei įtakai.
Ateities perspektyvos
Artmiausiomis savaitėmis, jeigu Kremliaus elektroninių laiškų paviešinimas išprovokuos skandalą arba suteiks pagrindą įtarimams korupcija, E. Macronas užims savo postą atsidūręs dviprasmiškoje situacijoje, bus puolamas savo priešininkų iš M. Le Pen stovyklos ir apsisunkins savo pažadų rinkėjams įgyvendinimą.
Prancūzija, tikėtina, yra šiuo metu Kremliui jau prarasta, tačiau rinkimai 2017-ųjų rugsėjį Vokietijoje suteikia paskutinę ir labai rimtą galimybę išjudinti ES. Vokietijos parlamentas jau patyrė programišių puolimą, o Rusija kaip tik galėdama agresyviai propaguoja prieš A. Merkel nukreiptą kampaniją, paremtą melagingomis istorijomis apie migrantų nusikaltimus Vokietijos informaciniame lauke. Vokietija suteikia V. Putinui paskutinę galimybę mesti iššūkį Vakarų vienybei, rašoma leidinyje.
Anot „The Daily Beast“, V. Putino įtakos Vokietijai planas bus taikomas tol, kol JAV nesuformuos savo politikos Rusijos atžvilgiu ir nesusijungs su savo sąjungininkais Europoje lemiama pasipriešinimui Rusijos agresijai. Kremlius nesustos, kol jam nebus mestas iššūkis.