Maskvoje, Žydų muziejuje jis sakė, jog nacistinės Vokietijos nusikaltimų, įskaitant holokaustą, negalima pamiršti arba už juos atleisti.
„Bet kokie bandymai ištrinti šiuos įvykius, iškraipyti, perrašyti istoriją yra nepriimtini ir amoralūs“, – sakė V.Putinas, pastebimai nedalyvaujantis pagrindiuose stovyklos išvadavimo renginiuose Lenkijoje, demonstruodamas nesutarimus su Vakarais dėl karo Ukrainoje.
Dar artėjant 70-mečio minėjimui Maskvą užrūstino Lenkijos užsienio reikalų ministro Grzegorzo Schetynos (Gžegožo Schetynos) pareiškimas, kad stovyklos belaisvius išlaisvino ne sovietų armija, o ukrainiečių kariai.
Maskva užsipuolė Varšuvą keičiant istoriją politiniais sumetimais.
Rusijos vadovas ne kartą kaltino Vakarus, jo teigimu, bandymais sumenkinti Sovietų armijos vaidmenį pergalėje prieš nacistinę Vokietiją 1945 metais ir garbinant nacių kolaborantus rytinėje Europoje ir buvusiose sovietų respublikose, kaip Ukraina.
Minėjime V.Putinas nubrėžė paralelę su dabartine Ukrainos krize, dėl kurios Maskvos santykiai su Vakarais smuko iki Šaltojo karo pabaigos laikų ir Rusijai buvo paskelbtos baudžiamosios Vakarų sankcijos.
„Mes visi gerai žinome, kaip pavojingi dvigubi standartai, abejingumas kitų likimui. Kaip pavyzdžiui, dabartinės tragedijos Ukrainos pietryčiuose atveju, kur daugelį mėnesių šaltakraujiškai šaudomi taikūs Donbaso gyventojai: Luhansko, kitų miestų ir gyvenviečių“, – kalbėjo V.Putinas Žydų muziejuje ir tolerancijos centre Maskvoje antradienį.
V.Putino nedalyvavimas minėjime Aušvice-Birkenau, kur dabar yra muziejus, vertė stebėtis pačioje Rusijoje, nes šią nacių stovyklą 1945 metų sausio 27 dieną išvadavo SSRS Raudonoji armija.
2005 metais V.Putinas dalyvavo tuometinėje 60-mečio ceremonijoje. Šį kartą rusų pareigūnai tvirtino, kad V.Putinui nebuvo atsiųstas oficialus kvietimas atvykti į Lenkiją.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.