Gamintojai nėra linkę spausdinti ant produktų pakuočių daug informacijos – pavyzdžiui, nurodyti produkto pagaminimo datą, detaliau išskaidyti produkto sudėtį. Specialistai tuo piktinasi, nors, pasirodo, kitaip elgtis gamintojai ir neprivalo pagal mūsų liberaliuosius įstatymus.
Specialistai teigia, kad dar nedaug yra įmonių, kurios pateikia pagaminimo datą ant pakuotės ir tokiu būdu siekia geriau informuoti klientą apie gaminio šviežumą.
„Svarbu, kad pateikdami papildomą informaciją ant pakuotės – kad ir pagaminimo datą – gamintojai siektų geriau informuoti klientą, o ne klaidintų vartotoją“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Ramunė Baranauskienė.
Pasak jos, taip gali atsitikti, pavyzdžiui, jei gamintojas kaip pagaminimo datą nurodo dieną, kai produktas buvo supakuotas, o tikra pagaminimo data tuo tarpu yra gerokai ankstesnė.
„Vartotojai neretai pasigenda informacijos ant produktų pakuočių. O dar dažniau tokios informacijos trūksta parduotuvėse – prekės lentynose išdėliotos chaotiškai, sunku atrinkti, kuris informacinis užrašas priklauso vienai ar kitai prekei. Ant etiketės gal ir neįmanoma surašyti visos vartotoją dominančios informacijos, daugiau jos būtų galima pateikti prekybos vietoje. Tačiau žymėti bent jau pagaminimo datą ant etiketės būtų naudinga“, – teigia Nacionalinės vartotojų konfederacijos prezidentas Kornelijus Papšys.
Pasak vartotojų teises ginančių specialistų, būtų dar aktualiau, jeigu pagaminimo datą ant pakuočių žymėtų greičiau gendančius produktus gaminančios įmonės (pavyzdžiui, pieno, mėsos produktus ir pan.).
Šiuo metu ant daugelio maisto produktų pakuočių nėra privaloma žymėti pagaminimo datos. Gamintojai yra įpareigoti nurodyti tik minimalų tinkamumo vartoti terminą.