Savo ruožtu minėtos parapijos klebonas Saulius Damašius tv3.lt sakė, kad į 50 eurų sumą, renkamą nuo kiekvieno vaiko, įeina ne tik pamokoms reikalingos priemonės, tačiau ir išvykos su vaikais į Palangą, rekolekcijos bei maitinimas išvykus.
Vis dėlto skuodiškiams tokia praktika, taikoma kelerius metus iš eilės, neatrodo normali ir jau netrukus feisbuke pasipylė pikti komentarai apie tai, kad tikėjimas tampa verslu bei kad auka niekaip nesusijusi su tikėjimu ir religija. Taip pat dauguma sako, kad 50 eurų suma už sakramentą nėra normalu ir atrodo gerokai padidinta.
50 eurų – devyniems mėnesiams
Savo ruožtu klebonas S. Damašius sako, kad tokia auka yra apskaičiuota ir prašoma metai iš metų, mat į šią sumą įeina pakankamai daug paslaugų.
„Tai visoje vyskupijoje nustatyta suma. 50 eurų yra skiriama patalpų išlaikymui, apšildymui, elektrai, auka katechetui.
Taip pat įeina priemonės (katekizmas ir pan.) užsiėmimams. Toliau – yra savaitgalis, kai reikia išvažiuoti į rekolekcijų namus autobusu, reikia samdyti autobusą, užmokėti lektoriams. Gegužės mėnesį bus sutvirtinamųjų suvažiavimas Palangoje. Viskas kainuoja, todėl susidaro tokia auka“, – aiškina klebonas.
Ieško, kas paremtų
Vis dėlto, ne kiekvienas, norintis gauti sutvirtinimo sakramentą, gali skirti tokią sumą parapijai. Jeigu tėvų kišenės – tuščios, ar vaikui užtvertas kelias gauti sutvirtinimo sakramentą?
„Jeigu šeima neturi galimybių sumokėti šios aukos, mes ieškome, kas galėtų paremti. 50 eurų auka nėra privaloma, bet mes prašome, kad paaukotų, nes matote, kiek išlaidų.
Ši auka – devyniems mėnesiams. Į mėnesį išeitų apie 5 eurus. Sutvirtinimo sakramento mokymai trunka nuo spalio 1 iki gegužės mėnesio.
Jeigu katechetė mato, kad yra šeimų, kurias reikia paremti, ieškome pagalbos per organizaciją „Caritas“, pastoracinę tarybą.
Rugsėjo 28 dieną turėsime susitikimą su šeimomis, manau, kad kai viską išaiškinsime, jie tikrai nebeturės priekaištų ir nebus tokių viešų pykčių“, – ramino klebonas.
Praėjusiais metais auka už sutvirtino sakramentą šioje parapijoje buvo tokia pati.
Tai nėra pirmoji pasipiktinimą sukėlusi audra. Praėjusiais metais sujudo Panevėžio rajono parapijos gyventojai, kurie iš kunigo išgirdo siūlymą auką duoti ne grynaisiais, o pervesti mokėjimo kortele.
Nors mišių metu paaukoti kortele krekenaviškiai turi progą jau beveik metus, vietos gyventojai prisipažįsta, kad ši naujovė jiems per daug neįprasta. Daugelis pripratę per mišias duoti monetomis ar aukoti banknotais. Na, o dalis senjorų dar atviresni – mokėjimo kortelėms jie tiesiog per seni.