Pusės milijono viduriniosios klasės šeimų greitai sužinos, ar iš jų bus atimtos pašalpos už vaikus ir ar jos pateks į „chaotišką“ mokesčių sistemą, kur klaida gali kainuoti 1 tūkst. svarų sterlingų, skelbia šalies spauda.
Šiuo metu pašalpos už vaikus mokamos visoms šeimoms, nepriklausomai nuo jų gaunamų pajamų. Tačiau remiantis ateinančių metų biudžete numatytais pokyčiais, kurie įsigalios sausio 7 d., pašalpos bus mažinamos šeimos, kuriose tėvas ar motina uždirba daugiau nei 50 tūkst. svarų sterlingų, o daugiau nei 60 tūkst. svarų sterlingų uždirbantiems asmenims pašalpų mokėjimas bus nutraktas.
Tokie pakeitimai taip pat reiškia, kad maždaug 500 tūkst. žmonių, kuriems iki šiol pajamų mokestis buvo automatiškai išskaitomas iš atlyginimo, dabar patys turės tvarkytis mokesčius. Didesnes pajamas gaunantys pašalpų gavėjai turės nuo pašalpos mokėti mokesčius pagal savęs įvertinimo formą.
Ekspertai perspėja apie kilsiantį chaosą, nes tėvams bus sunku užpildyti sudėtingą savęs įvertinimo formą ir bus baudžiami, jei nesilaikys nustatytų terminų.
Remiantis praėjusiais metais Mokesčių inspekcijos nustatytomis taisyklėmis, termino nesilaikantiems ir vėluojantiems bus skirta 100 svarų sterlingų bauda už kiekvieną dieną. Tai reiškia, kad šeima su dviem vaikais, kurioje vienas iš tėvų uždirba 54 tūkst. svarų sterlingų, ir pavėlavusi sumokėti mokesčius pusę metų, turės sumokėti 1 tūkst. 300 svarų sterlingų baudą.