Atrodo, finansų krizė ne visiems reiškia pražūtį: vienas iš keturių žmonių yra patenkintas pasaulio ekonomikos nuosmukiu, nes jis padėjo suvokti gyvenimo prioritetus.
Rinkos tyrimų bendrovė "Synovate" apklausė maždaug 11 400 žmonių visame pasaulyje ir nustatė, kad daugiau nei pusė jų per paskutinius 12 mėnesių visiškai pakeitė požiūrį į pinigus.
Kiti 47 procentai apklaustųjų prisipažino laukiantys, kada vėl galės leisti pinigus laisvai.
"Synovate" generalinis direktorius Taivanyje Jenny Chang sako: "Pasaulinis nuosmukis iš esmės pakeitė daugelio žmonių sprendimus - dėl vedybų, šeimos pagausėjimo, būsto, darbovietės ir išsilavinimo keitimo. Net palyginti tokioje poveikio ekonomikai nepatyrusioje šalyje kaip Taivanis."
Ketvirtadalis visų Malaizijos respondentų teigė, kad džiaugiasi pasauline ekonomine krize, mat ji padėjusi suprasti, kas gyvenime tikrai svarbu.
Beveik 60 respondentų procentų teigė žadantys išlaikyti griežtą išlaidų kontrolę, kad ši negrįžtų į tą lygį, koks buvo prieš nuosmukį. Daugiau nei du trečdaliai yra labiau suinteresuoti padidinti savo santaupas, nei sumažinti skolas.
"Krizė sustiprino Malaizijos gyventojų šeimos vertybes, padėjo jiems suprasti ir įvertinti tai, ką jie turi, o ne nuolat siekti daugiau", - dėstė Steve Murphy, "Synovate" generalinis direktorius Malaizijoje.
Daugiau kaip 80 procentų respondentų mano esą atsakingi už tai, kad naujajai kartai liktų geresnė šalies padėtis, net jei tai smarkiai pakeistų jų gyvenimo būdą.
Tyrimas parodė, kad vienas iš penkių žmonių turėjo atidėti užsienio keliones per pastaruosius šešis mėnesius; 6 procentai delsė susilaukti kūdikio.
JAV ekonomikai vis dar bandant atsikratyti paskolų krizės, amerikiečiai, turi perskirstyti savo išlaidas.
"Turint omenyje santykinai aukštą nedarbo lygį JAV, amerikiečiai kiekvieną dieną sprendžia, kurias sąskaitas apmokėti, o kurių ne", - sakė ji.
"Synovate", "Aegis Group" rinkos tyrimų padalinys, rugpjūtį apklausė 11 400 žmonių iš 16 rinkų: Australijoje, Brazilijoje, Kanadoje, Danijoje, Prancūzijoje, Honkonge, Indijoje, Malaizijoje, Naujojoje Zelandijoje, Rusijoje, Serbijoje, Pietų Afrikoje, Ispanijoje, Taivanyje, Britanijoje ir Jungtinėse Valstijose.
Šaltinis: Optimistworld.com