Eksperimento, apie kurį čia kalbėsime, tikslas buvo pasiekti optimalių rezultatų, gydant nervine anoreksija sergančius žmones. Psichologų grupė iš Utrechto universiteto (Nyderlandai) pamėgino išsiaiškinti, kaip anoreksija sergantys pacientai suvokia save fizinio pasaulio atžvilgiu, rašo „The Atlantic“.
Dalyvauti eksperimente mokslininkai pakvietė 39 žmones – 19 iš jų buvo diagnozuota anoreksija, 20 tokia diagnozė nebuvo nustatyta. Visi dalyviai turėjo praeiti pro visą eilę vienoje patalpoje įrengtų įvairaus pločio durų. Norėdami nukreipti dalyvių mintis nuo eksperimento, mokslininkai paprašė jų vaikštant atlikti keletą loginių pratimų.
Sveiki žmonės nesąmoningai pasisukdavo šonu, kad pralįstų pro duris, kurių kiaurymės plotis buvo maždaug 25 procentais didesnis už jų pečių plotį. Sergantieji anoreksija pasisukdavo, kai durų kiaurymės plotis būdavo maždaug 40 procentų didesnis už jų pečių plotį.
Apibendrinę eksperimento rezultatus mokslininkai padarė išvadą, kad anoreksija sergantys žmonės supratimą apie save taiko derindamiesi prie fizinių erdvių ne vien sąmoningai, bet ir nesąmoningai. Anot jų, „sergančiųjų nervine anoreksija iškreiptas supratimas apie savo kūno matmenis yra paplitęs labiau, negu buvo manoma iki šiol“.