Sparčiai augantis pasaulio gyventojų skaičius iki 2030 metų sukels didelius maisto, energetikos ir vandens išteklių trūkumus, perspėja Didžiosios Britanijos vyriausybės vyriausiasis mokslininkas profesorius Johnas Beddingtonas.
Iki 2030 metų maisto ir energetinių išteklių paklausa išaugs net 50 proc., o vandens – 30 proc. gyventojų skaičius pasieks 8,3 mlrd. Be to, klimato pokyčiai įneš savų nelauktų pasekmių.
„Visiško žlugimo nebus, tačiau reikalai ims kelti nerimą, jei mes nesiimsime spręsti šių problemų“ - teigia profesorius. JT Aplinkosaugos programa spėja, kad vandens trūkumas Afrikoje, Europoje ir Azijoje bus jaučiamas jau 2025 metais. Iki to laiko smarkiai sumažės vienam žmogui tenkantis švaraus geriamo vandens kiekis.
Žemės ūkio produktyvumo didinimas, profesoriaus teigimu, yra vienas iš būdų krizei spręsti. Dabar esą 30-40 proc. užauginamų grūdų prarandama dėl kenkėjų ir įvairių ligų. Genetiškai modifikuoti augalai, J. Beddingtono teigimu, taip pat gali būti problemos sprendimas.