• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tapytoją profesorių Kazimierą Žoromskį garbingo 90 metų jubiliejaus proga antradienį pagerbė politikai, menininkai, mokslininkai, griežė Šv. Kristoforo orkestro muzikantai.

REKLAMA
REKLAMA

Tapytojo name-muziejuje vykusiose iškilmėse K. Žoromskį pasveikino ir stiprios sveikatos palinkėjo premjeras Algirdas Brazauskas su žmona, kultūros ministrė Roma Dovydėnienė, užsienio reikalų viceministras Justas Vincas Paleckis, Seimo narys Vytautas Landsbergis, Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Aleksanderis Romas, Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkas Vaclovas Krutinis, garsūs dailininkai, Bajorų sąjungos nariai.

REKLAMA

Buvo perskaityti prezidento Rolando Pakso, Seimo pirmininko Artūro Paulausko, Vilniaus mero Artūro Zuoko sveikinimai garbiajam dailininkui, savo brandžiausių darbų kolekciją padovanojusiam Lietuvai. Sostinės vadovai išreiškė viltį, kad pagaliau bus įteisintas K. Žoromskio muziejaus, kuriame eksponuojama tik nedidelė dalis iš dovanotosios kolekcijos, statusas.

REKLAMA
REKLAMA

K. Žoromskio paveikslų yra dvylikoje Europos ir Amerikos muziejų, taip pat Tretjakovo galerijoje Maskvoje, Vatikano pinakotekoje, Lietuvos dailės ir Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje. K. Žoromskio biografija ir paveikslai įtraukti į pasaulio meno meistrų žinynus. 1987 m. dailininkui už nuopelnus Lietuvos kultūrai suteiktas nusipelniusio meno veikėjo vardas. 1999 m. profesorius apdovanotas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu. 2001 m. - Amerikos Garbės aukso medaliu, o pernai K. Žoromskis pelnė Amerikos Garbės medalį už nuopelnus menui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienas garsiausių lietuvių išeivijos dailininkų K. Žoromskis, baigęs Vilniaus ir Vienos dailės akademiją, po Antrojo pasaulinio karo gyveno ir kūrė Italijoje, Ispanijoje, Kolumbijoje, ilgiausiai gyveno JAV. Tarptautinį pripažinimą dailininkas pelnė sukūręs savitą optinio meno kryptį - optinį impresionizmą.

Tarptautinėse parodose K. Žoromskis dalyvavo kartu su pasaulinio garso dailininkais Marku Šagalu, Salvadoru Dali, Maksu Ernstu ir kitais.

1986 m. sugrįžęs į Lietuvą, K. Žoromskis padovanojo savo kūrinius tėvynei - vieną vertingiausių autorinių kolekcijų saugoma 1996 m. sostinėje pastatytame K. Žoromskio name-muziejuje.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų