Tinklininkės tapo Lietuvos čempionėmis, Europos čempionate užėmė 5 vietą (aukščiausia vieta Lietuvos tinklinio istorijoje), o pasaulio čempionate lietuvių duetas finišavo septynioliktoje pozicijoje. Ši vieta reiškia, kad A Raupelytė ir M. Paulikienė yra per plauką nuo patekimo į Paryžiaus olimpines žaidynes.
Naujienų portalo tv3.lt kalbinta A. Raupelytė tikina, kad duetas dės visas pastangas, kad 2024 m. olimpinė svajonė taptų realybę.
Priminsime, kad puikią tarpusavio chemiją atradusi tinklininkių pora taptų pirmąja Lietuvos istorijoje, kuriai pavyko prasimušti į olimpines žaidynes.
Naujienų portalui tv3.lt M. Paulikienė dar šių metų pradžioje teigė, kad duetas turi didelių ambicijų, o 2023 m. pasiekti rezultatai tai tik patvirtino.
Tarp Kalėdų ir Naujųjų metų – išskirtinis tv3.lt parengtas interviu su krepšininkų šeimoje užaugusia ir save tinklinyje atradusia 23-ejų A. Raupelyte.
Ar galėtum šiuos besibaigiančius metus apibūdinti plačiau?
Visų pirma, tai buvo netikėti metai. Kai pradėjau žaisti su Monika, tikėjausi, kad rezultatai bus geri, bet tokių gerų rezultatų tikrai nesitikėjau. Man tai apskritai buvo pirmieji metai profesionaliame tinklinyje. Su partnerių pagalba važiavome į turnyrus užsienyje ir tai, kas įvyko – visiškas kosmosas. Labai džiaugiuosi ir esu patenkinta. Tikiuosi, tai ne paskutiniai tokie metai.
5 vieta Europos čempionate – ar jūsų pora pajėgi šį pasiekimą pagerinti?
Manau, Europos čempionate tikrai įmanoma pasiekti aukštesnių rezultatų. Nežinau, ar jau kitais metais, bet daugiau pasitreniravus tai būtų tikrai realus variantas.
Kaip vertinate savo galimybes patekti į Paryžiaus olimpines žaidynes?
Šiuo metu reitinge esame septynioliktoje vietoje, o būtent tiek komandų į žaidynes ir patenka. Esame labai „ant klaustuko ir tos ribos“. Reikia daugiau gerų rezultatų. Ar tikrai patekome, paaiškės vasaros pradžioje, kai tarptautinė paplūdimio federacija paskelbs galutinę lentelę.
Kokia jūsų nuomonė apie rusų dalyvavimą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse po neutralia vėliava?
Tikrai esame prieš. Savo poziciją komunikuojame ir socialinėse medijose. Kalbant konkrečiai apie tinklinį, rusai negalėjo dalyvauti turnyruose, kaupti taškų, todėl rusų tinklininkų olimpinėse žaidynės nebus.
Į turnyrus vykstate privačiomis arba partnerių lėšomis. Kaip manai, ar valstybė galėtų daugiau prisidėti prie jūsų tobulėjimo?
Pas mus sistema tokia, kad pinigai duodami pasiekus rezultatus. Vietoje to, atletai galėtų būti motyvuojami, skatinami ir ruošiami tiems rezultatams pasiekti. Suprantama, nėra pinigų tiek, kad valstybė galėtų juos visiems išdalinti. Už rezultatus yra duodamos stipendijos. Manau, tai būtų daugiau tinklinio federacijos darbas ir ji galėtų labiau pasistengti partnerių paieškose.
Anksčiau žaidei krepšinį. Ar tinklinyje jautiesi pilnai atradusi save?
Krepšinis niekada man labai nepatiko, čia buvo daugiau tėvų spaudimas, nes visa giminė – krepšininkai (šypsosi). Man tai buvo per daug kontakto reikalaujantis sportas. Tinklinis – mano sporto šaka ir tikrai planuoju jame pasilikti.
Tavo palinkėjimas tv3.lt skaitytojams?
Atraskite tai, ką mylite ir darykite tai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!