„Šiuo metu turime apie 35 tūkst. parašų, surinktų po peticija internete ir ant parašų rinkimo lapų. Valdžios atstovai nevengia tvirtinti, kad socialinis modelis nepatinka tik profesinių sąjungų vadovams, o visi kiti yra juo patenkinti - akivaizdžiai matosi, kad taip nėra“, - BNS sakė konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.
Jis neatskleidė, kiek parašų tikimasi surinkti iš viso. Tačiau tai, kad per ne visą savaitę peticiją pasirašė keliasdešimt tūkstančių žmonių, yra geras rezultatas, sakė A.Černiauskas.
Konfederacija, profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos darbo federacija skubotą Darbo kodekso ir kitų įstatymų pakeitimų projektų svarstymą vertina neigiamai.
Organizacijos kritikuoja planus mažinti darbo užmokestį, atleidimo supaprastinimą, išeitinių išmokų apkarpymą ir įspėjimo terminų sutrumpinimą, maksimalios darbo laiko savaitės ilginimą, įteisinti terminuotas darbo sutartis.
Socialinį modelį parengė mokslininkų grupė. Ji siūlo atleidimo iš darbo apribojimus ir garantijas iš Darbo kodekso perkelti į nacionalines kolektyvines sutartis, sutrumpinti įspėjimo apie atleidimą terminą ir suvienodinti išeitinę išmoką bei sumažinti ją iki 1 mėnesio. Grupė siūlo įteisinti projektinio darbo, darbinės veiklos mokymo, nenumatytos apimties darbo, darbo keliems darbdaviams, darbo vietos dalinimosi sutartis.
Siūloma bedarbiams mokėti iki 50 proc. algos nedarbo išmoką pirmus tris mėnesius ir ją mažinti neįsidarbinusiems ilgesnį laiką - iki 9 mėnesių, vėliau išmoka apskritai nebūtų mokama.
Dalis Seimo narių viešai pripažino, kad už kai kurias modelio nuostatas nebalsuos, artėjant Seimo rinkimams 2016 metais.
Šiemet pirmąjį ketvirtį Lietuvoje buvo 1,463 mln. dirbančių žmonių.