• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Protesto akciją dėl Darbo kodekso pakeitimų ketvirtadienį rengiančios profesinės sąjungos tikina, kad leidžiant tą pačią dieną piketuoti kraštutinių pažiūrų atstovams siekiama sumenkinti renginio reikšmę.

8

Protesto akciją dėl Darbo kodekso pakeitimų ketvirtadienį rengiančios profesinės sąjungos tikina, kad leidžiant tą pačią dieną piketuoti kraštutinių pažiūrų atstovams siekiama sumenkinti renginio reikšmę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos profesinių sąjungos konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas spaudos konferencijoje antradienį piktinosi, kad tuo pat metu išduoti leidimai Vytauto Šustausko bei Algirdo Paleckio protesto akcijoms.

REKLAMA

„Ką valdžia daro, kokį poveikį, kad dalis žmonių nesusirinktų - aišku, yra tam tikri žingsniai, mes matome (...) Dalis žmonių neateis, nes žinos, kad ten yra Šustauskas ir Paleckis. Tai yra tam tikri veiksmai“, - sakė A.Černiauskas.

„Kas galėtų paneigti galimybę, kad mitingą stengiamasi marginalizuoti?“, - jam antrino profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Vilniaus vicemeras, socialdemokratas Gintautas Paluckas patikino, kad savivaldybė neturi pagrindo drausti protesto akcijas, jei jos, specialistų vertinimu, „neskatina smurto ar susidorojimo“, taip pat jei nestabdomas eismas ir akcija atitinka kitas sostinės politikų numatytas sąlygas. Be to, anot jo, leidimų savivaldybė nebeišduoda - tvarkos pakeitimus, kai mažesniems renginiams leidimų nebereikia, o organizatoriai tik privalo informuoti apie renginį, priėmė šios kadencijos savivaldybės taryba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei tą pačią dieną vyksta renginiai toje pačioje vietoje, jei jie dubliuojasi, mūsų Viešosios tvarkos skyrius kreipsis į organizatorius, tarpininkaus, kad būtų užtikrinta viešoji tvarka. Uždrausti Paleckiui ar Šustauskui renginį - mes neturime tokios teisės, nes tokia priimta tvarka“, - sakė G.Paluckas.

Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriuje BNS informavo, kad be profesinių sąjungų, šiuo metu akciją prie Seimo katvirtadienį yra suderinęs tik Vytautas Šustauskas - jis informavo su 20-čia žmonių čia protestuosiantis nuo 10 iki 12 val., kuomet šią vietą užims profesinės sąjungos. Dar vienas, Socialistinio liaudies fronto prašymas prisijungti prie mitingo nuo 12 val. su 200 žmonių, kol kas nėra patenkintas ir esą bus nagrinėjamas trečiadienį. Tarp šios akcijos iniciatorių, savivaldybės duomenimis, A.Paleckio pavardės nėra.

REKLAMA

Pasak A.Černiausko, planuojama, kad ketvirtadienį rengiamoje protesto akcijoje gali dalyvauti daugiau nei 2000 žmonių, taip pat planuojama protestuoti ir prie Lietuvos ambasadų Estijoje bei Latvijoje, tuo metu į Lietuvą protesto palaikyti atvyksta Latvijos, Vokietijos, Norvegijos profesinų sąjungų atstovai.

„Yra gautas leidimas 2000 žmonių. Man atrodo, gali būti ir daugiau žmonių, bet toje aikštėje netelpa. Mūsų paskaičiavimais, per 30 autobusų važiuoja iš regionų, bet ta informacija dar plaukia“, - sakė LPSK vadovas.

REKLAMA

Protesto iniciatoriai sako nepritariantys Darbo kodekso pataisose numatyta ilgesne darbo savaite, mažinamomis socialinėmis garantijomis, trumpinamomis atostogomis,akcentuoja, jog didesnė dalis darbo santykių turėtų būti reglamentuota ne Darbo kodeksu, o kolektyvinėmis sutartimis.

„Įstatymus reikia keisti, bet jie neturi būti keičiami „į vienus vartus“ naikinant darbuotojų socialines garantijas, ilginant savaitės darbo laiką. Kažin kaip tai koreliuoja su pažadu sukurti naujas darbo vietas ilginant darbo savaitę“, - sakė A.Černiauskas.

Jis teigiamai įvertino numatytus pakeitimus, jog minimalus užmokestis būtų mokamas tik už nekvalifikuotą darbą, numatomą įpareigojimą darbdaviui 10 dienų skirti darbo užmokestį, jei darbuotojas mokosi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų