• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būnant viešu asmeniu, skelbti bet kokias prognozes gali būti labai rizikinga. Norėdami įsitikinti, paklauskite „Microsoft“ kompanijos tyrimų ir strategijos vadovo Craigo Mundie, rašo portalas „IT world“. Neseniai jis išreiškė savo abejones dėl planšetinių kompiuterių ateities.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš nesu tikras, ar planšetinių kompiuterių kategorija išsilaikys, ar ne“, – sakė C. Mundie vieno susitikimo Australijoje metu.

REKLAMA

Tad nekeista, kad tokie C. Mundie pasisakymai susilaukė aršios kritikos bangos interneto tinklaraščiuose bei naujienų pranešimuose. Tačiau, galbūt jis žino tai ko mes nežinome. Galbūt po dešimties metų jis mums atrodys kaip genijus? Jei ne, C. Mundie bus ne pirmas toks technologijų vadovas, kurio drąsios prognozės taip ir neišsipildė.

REKLAMA
REKLAMA

Štai keletas didžiausių skubotų pareiškimų apie technologijų nesėkmes.

1. „iPod“ yra beviltiškas

Jei „Microsoft“ kompanijos paskutinės prognozės gali pasirodyti kažkur girdėtos, tam yra svari priežastis – vos prieš 6 metus vienas iš „Microsoft“ kompanijos įkūrėjų ir jos vadovas Billas Gatesas arogantiškai pasisakė apie kitą „Apple“ produktą. Be abejo, kalbama apie nešiojamą muzikos grotuvą „iPod“. 2005 metais B. Gatesas pareiškė, kad šio produkto dienos yra suskaičiuotos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nemanau, kad „iPod“ sėkmė tęsis ilgą laiką“, – duodamas intervui Vokietijos dienraščiui tuomet teigė „Microsoft“ vadovas.

Tačiau B. Gatesas nebuvo vienintelis skeptiškai nusiteikęs „iPod“ atžvilgiu. Tais pačiais metais tuometinės „Motorola“ kompanijos generalinis direktorius Edas Zanderis viešai sukritikavo „iPod Nano“ modelį: „Ką po velnių daro „Nano“? Kas gali klausytis 1000 dainų?“

REKLAMA

Didžiosios Britanijos elektronikos milžinės „Amstrad“ vadovas seras Alanas Sugaras pateikė savo „iPod“ žlugimo versiją. Jis teigė, kad iki ateinančių Kalėdų „iPod“ bus „miręs, pribaigtas, žlugęs, sunaikintas“.

2. Internetas nėra jau toks ypatingas

Nemažai technologijų milžinų abejojo interneto galia, kuomet šis pirmą kartą pradėjo demonstruoti komercinę perspektyvą. Tarp tokių buvo ir „Microsoft“ vadovas B. Gatesas.

REKLAMA

1993 metais jis teigė: „Internetas? Mūsų jis nedomina.“ Tuomet 1994 metais jis pareiškė: „Per artimiausius 10 metų aš neįžvelgiu didelio komercinio potencialo internetui“.

Šiandien yra ginčijamasi, ar B. Gatesas iš tiesų yra taip pasakęs, tačiau 1998 metais Vašingtono universitete vykusiame renginyje jis prisipažino, kad nebuvo prie tų, kurie tuo metu populiarino internetą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kartais esame užklumpami netikėtai“, – tuomet kalbėjo „Microsoft “ vadovas. – Pavyzdžiui, kada pradėjo populiarėti internetas, mūsų kompanijoje jis buvo tik penktas ar šeštas prioritetų sąraše.“

„3Com“ kompanijos įkūrėjas ir eterneto išradėjas Robertas Metcalfe'as teigė, kad internetas susidurs su tiesioginėmis kliūtimis.

REKLAMA

„Aš prognozuoju, kad netrukus internetas taps įspūdinga supernova, o 1996 metais katastrofiškai žlugs“, – 1995 metais rašė R. Metcalfe'as.

Vėliau jis prisipažino klydęs ir 1997 metais vykusioje technologijų konferencijoje sumaišė savo straipsnio kopiją su skysčiu, kurį vėliau pats ir išgėrė, taip pademonstruodamas, jog atsiima savo žodžius.

REKLAMA

3. Asmeninis kompiuteris yra beprasmiškas

Technologijų kompanijos „Digital Equipment“ vadovas Kenas Olsonas kadaise buvo išreiškęs savo abejones asmeniniais kompiuteriais. „Digital“ buvo pagaminusi keletą sėkmingų minikompiuterių ir vėliau sukūrė internetinės paieškos tinklapį „Alta Vista“, kurį vėliau įsigijo „Yahoo“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nėra jokio pagrindo teigti, kad kiekvienas norėtų turėti asmeninį kompiuterį savo namuose“, – 1997 metais pasakė K .Olsonas.

4. Televizija? Pamirškit apie tai!

Prieš keliasdešimt metų didieji technologijų kūrėjai televiziją laikė mada, kuri greičiausiai neišsilaikytų net bandymų. Vienas iš elektroninės eros pradininkų, žinomas išradėjas Lee DeForestas teigė, kad televizija yra žlungantis verslas.

REKLAMA

„Nors teoriškai ir techniškai televizija gali būti įmanoma, tačiau žvelgiant ir komercinės ir finansinės pusės tai yra neįmanoma“, – kadaise teigė L. DeForestas.

Su tuo sutiko ir „20th Century Fox“ vadovas Darrylas Zanuckas.

„Po pusės metu televizija nesugebės išlaikyti tos rinkos dalies, kurią jai pavyks pasiekti. – kalbėjo D. Zanuckas. – Žmonėms netrukus nusibos kas vakarą spoksoti į medinę dėžę.“

REKLAMA

5. „Google“ toli nenukeliaus

2003 metais „Microsoft“ kompanijos vadovas B. Gatesas purvais apdrabstė tuomet sparčiai besivysčiusią interneto paieškos kompaniją „Google“.

„Šie vyrukai iš „Google“ nori būti milijardieriais ir roko žvaigždėmis, dalyvauti visose konferencijose ir panašiai. Pažiūrėsime, ar jie vis dar norės užsiiminėti savo verslu praėjus 2–3 metams.“

REKLAMA
REKLAMA

Tais pačiais metais duodamas interviu žurnalui „Fortune“ B. Gatesas „Google“ pavadino „tokiais kietais, kad net neįmanoma su jais susitarti“.

„Microsoft“ vadovai taip pat yra pateikę ne vieną šiandien kvailai skambantį pareiškimą ir apie išmaniuosius telefonus. 2008 metais vykusiame investuotojų renginyje Steve'as Ballmeris atmetė „Android“ kompanijos keliamą grėsmę, teigdamas, kad „nesupranta [kompanijos] strategijos“.

„Google“ nebuvo pagrindinė konkurentė, kuomet mes įžengėme į mobiliųjų telefonų rinką“, – sakė S. Ballmeris.

Tais pačiais metais S. Ballmeris pareiškė, kad „Google“ nėra tikrai kompanija, o tik kortų namelis“.

Išmanieji telefonai jam taip pat nekėlė didelio susirūpinimo.

„Nėra jokių šansų, kad „iPhone“ pavyks pasiekti reikšmingą rinkos dalį. Jokių šansų“, – 2007 metais „USA Today“ sakė S. Ballmeris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų