• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Vergiškos darbo sąlygos toli gražu ne visada yra blogai. Sankt Peterburgo Tyrimų komiteto Pagrindinio tyrimų departamento vyriausiasis tyrėjas kriminalistas Konstantinas Blinkovas pasakojo, kad prekybos žmonėmis tyrimai kartais gali virsti neįtikėtina kuriozų perpildyta įvykių grandine.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniuje vykstančioje tarptautinėje konferencijoje pareigūnas prisiminė vieną ikiteisminį tyrimą, kuris tyrėjams sukėlė itin daug problemų.

REKLAMA

„Keliems vyrams iš Sankt Peterburgo buvo pasiūlytas darbas ūkyje. Jie buvo apgyvendinti visiškoje lūšnoje. Atsivežti vyrai turėjo prižiūrėti gyvulius, atlikti įvairius ūkio darbus“, - pasakojo K. Blinkovas.

Išsiaiškinus susidariusią situaciją ir nustačius įtariamuosius, pareigūnų laukė antras smūgis. Vietoj to, kad vergiškomis sąlygomis laikomi vyrai džiaugtusi, jog jie bus išlaisvinti, nukentėjusieji pradėjo pyktintis.

REKLAMA
REKLAMA

„Per savaitę jie buvo maitinami vos du kartus. „Darbdaviai“ jiems taip pat įpildavo 50 gramų degtinės. Tik tiek šiems žmonėms užtekdavo, kad jie galėtų išgyventi. Ir tie vyrai visiškai nenorėjo grįžti į Sankt Peterburgą, kur jų vėl būtų laukęs skurdas. Dar didesnis skurdas nei tas, kuriame atsidūrė patekę į prekeivių žmonėmis pinkles“, - pasakojo K. Blinkovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnas ir Sankt Peterburgo pabrėžė, kad griežti įstatymai yra efektyvus būdas kovoti prieš prekybą žmonėmis. Anot jo, griežtos bausmės bent šiek tiek atgraso nusikaltėlius nuo neteisėtos veiklos.

„Prekiautojas žmonėmis nėra paprastas žmogus, jo tikslas uždirbti pinigų, gyventi gerai be suvaržymų. Jam nėra nieko šventa. Tokiam žmogui nieko nereiškia į nelegalią veiklą įtraukti vaikus, invalidus, protiškai atsilikusius žmones. Turime būtent tokio žmogaus paveikslą. Jis niekada nebendradarbiaus su pareigūnais bei kaip įmanydamas vengs gresiančios atsakomybės“, - pasakojo K. Blinkovas.

REKLAMA

Anot jo, sprendžiant prekybos žmonėmis problemas būtina taikyti itin rimtas poveikio priemones: „Tokie tyrimai yra labai sudėtingi. Iš esmės, prekybos žmonėmis atvejų narpliojimas gali užtrukti net keletą metų. Klausimas, kur tuo metu turi būti auka, kokiomis sąlygomis ji turi būti laikoma? Juk auka taip pat nori turėti savo gyvenimą.“

REKLAMA

K. Blinkovas taip pat paminėjo, kad parama turi būti teikiama ne tik prekybos žmonėmis aukoms, bet ir patiems nusikaltėliams. „Yra įvairių niuansų, kuriuos net sunku glaustai įvardyti. Prekeiviai žmonėmis veikia keliose šalyse, todėl norint sėkmingai atlikti tyrimą yra būtinas glaudus tarptautinis bendradarbiavimas“, - teigė pareigūnas iš Sankt Peterburgo.

K. Blinkovas teigė, kad pagrindinė prekybos žmonėmis problema – socialinės reabilitacijos ir adaptacijos nukentėjusiems užtikrinimas: „Išlaisvinę aukas turime užtikrinti jų saugumą, galvoti, ką su jais daryti toliau. Norime tokius žmones įdarbinti, bet jis neturi dokumentų. Arba prekybos žmonėmis auka yra ligota, kaip tada derėtų elgtis? Situacijų būna pačių įvairiausių.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų