Organizatoriai D. A. Chipperfieldo darbą – per keturis dešimtmečius įgyvendintus daugiau nei 100 projektų – pavadino „subtiliu, bet galingu, santūriu, bet elegantišku“.
Tarp jo projektų yra kultūros, visuomeninių ir akademinių pastatų, miestų planavimo ir gyvenamųjų namų, tarp kurių patenka ir darbas prie neseniai įgyvendinto garsiojo Berlyno Muziejų salos komplekso.
„Jis yra produktyvus architektas, pasižymintis radikaliu santūrumu, demonstruojantis pagarbą istorijai ir kultūrai, kartu gerbiantis jau esamą pastatytą ir natūralią aplinką“, – sakoma pareiškime, kuriuo paskelbtas 2023-ųjų nugalėtojas.
Paminėtas ir D. A. Chipperfieldo „laikui nepavaldus modernus dizainas, sprendžiantis klimato kaitos problemas, keičiantis socialinius santykius ir atgaivinantis miestus“.
Taip pat atkreiptas dėmesys į jo įsipareigojimą rūpintis visuomene ir aplinka, o ne sekti tendencijas.
„Jis yra užtikrintas, bet ne pasipūtęs, nuosekliai vengia madingumo, kad susidurtų ir palaikytų tradicijų bei naujovių ryšius, tarnautų istorijai ir žmonijai“, – sakė Tomas Pritzkeris, apdovanojimų rėmėjo „Hyatt Foundation“ pirmininkas.
69-erių D. A. Chipperfieldas, įsikūręs Londone ir turintis papildomus biurus dar keturiose šalyse, yra dirbęs Azijoje ir Europoje, taip pat tokiuose Jungtinių Valstijų miestuose kaip Davenportas Ajovos valstijoje ir Ankoridžas Aliaskoje.
Jis tapo 52-uoju prestižinės premijos, kurią 1979 metais įsteigė velionis verslininkas Jay A. Pritzkeris ir jo žmona Cindy, laureatas. Nugalėtojams skiriama 100 tūkst. JAV dolerių (94,6 tūkst. eurų) parama ir bronzinis medalionas.