• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija susitarimų Trišalėje taryboje pagrindu parengė Darbo kodekso, Užimtumo įstatymo, Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektus ir teikia juos derinti suinteresuotoms institucijoms, socialiniams partneriams ir visuomenei.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija susitarimų Trišalėje taryboje pagrindu parengė Darbo kodekso, Užimtumo įstatymo, Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektus ir teikia juos derinti suinteresuotoms institucijoms, socialiniams partneriams ir visuomenei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atsižvelgėme į visus Trišalėje taryboje sutartus punktus ir teikiame pataisytus dokumentus derinti suinteresuotoms institucijoms, taip pat profesinių sąjungų, darbdavių atstovams ir visuomenei. Labai tikimės, kad po to, kaip per kiek daugiau ne dviejų mėnesių intensyvių derybų laikotarpį pavyko sutarti dėl esminių darbo santykių ir užimtumo skatinimo reguliavimo punktų, visas socialinis modelis artimiausiu metu bus įgyvendintas“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.

REKLAMA

Pastabas ir siūlymus teisės aktų projektams galima teikti iki šių metų balandžio 12 d. Seimo teisės aktų registre.

Praėjusių metų pabaigoje Seimas atidėjo kai kurių socialinio modelio teisės aktų, t.y. Darbo kodekso, Užimtumo įstatymo, Nedarbo socialinio draudimo įstatymo įsigaliojimą iki 2017 m. liepos 1 d. tam, kad būtų geriau suderinti socialinių partnerių interesai ir užtikrintas darbuotojų bei darbdavių interesų balansas. Šių metų kovo 15 d. Trišalėje taryboje profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai baigė svarstymus ir pasirašė susitarimą dėl sutartų punktų.

REKLAMA
REKLAMA

Susitarimo pagrindu Darbo kodekse siūloma nustatyti, kad suminė darbo laiko apskaita įvedama esant būtinumui, įvykdžius informavimo konsultavimo procedūrą su darbo taryba ir atsižvelgus į profesinės sąjungos nuomonę. Suminės darbo laiko apskaitos atveju maksimalus darbo laikas per savaitę – 52 val. be papildomo darbo ir netaikant šio maksimalaus darbo laiko budėjimui. Naktinio darbo laiko apskaitinis laikotarpis – 3 mėnesiai; Darbo taryba privaloma, jeigu įstaigoje dirba 20 ir daugiau darbuotojų. Viena vieta taryboje yra skiriama profesinės sąjungos nariui, kuris bus renkamas iš ne mažiau kaip 3 įmonės profesinių sąjungų kandidatais pasiūlytų įmonės darbuotojų. Jeigu darbovietėje daugiau kaip 1/3 darbuotojų priklauso įmonėje veikiančiai profesinei sąjungai, darbo taryba nesudaroma ir jos funkcijas vykdo įmonės profesinė sąjunga. Jeigu darbovietėje daugiau kaip 1/3 darbuotojų priklauso įmonėje veikiančioms profesinėms sąjungoms, darbo tarybos funkcijas vykdo įmonės profesinių sąjungų narių išrinkta profesinė sąjunga arba jungtinė profesinių sąjungų atstovybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat sutarta grąžinti kompensaciją dėl kilnojamojo darbo ir lauko sąlygų.

Siekiant užtikrinti darbo netekusių asmenų saugumą, Nedarbo socialinio draudimo įstatyme siūloma nustatyti, kad teisei į nedarbo draudimo išmoką reikalaujamas 12 mėnesių nedarbo draudimo stažas būtų įgyjamas per 30, o ne per 24 mėnesius, bei nustatyti, kad nedarbo draudimo išmoka mokama 9 mėnesius.

REKLAMA

Siekiant užtikrinti greitesnį ir efektyvesnį asmenų, netekusių darbo, sugrįžimą į darbo rinką, Užimtumo įstatyme siūloma įtvirtinti naują socialinių, darbo įgūdžių lavinimo priemonę ir taip ilgai nedirbusiems bedarbiams sudaryti galimybę atkurti ar tobulinti socialinius ir darbo įgūdžius. Paramos mokymuisi priemones siūloma papildyti nauja priemone – savišvietos ir neformaliuoju suaugusiųjų švietimo būdu įgytų kompetencijų vertinimu ir pripažinimu.

REKLAMA

Siūloma papildyti papildomai darbo rinkoje remiamų asmenų sąrašą ir nustatyti galimybę asmenims, kuriems suteiktas pabėgėlio statusas, ir asmenims, kuriems suteikta papildoma ar laikinoji apsauga, priskirti papildomai remiamo darbo rinkoje asmens požymį, o siekiant užtikrinti jų integraciją į darbo rinką taikyti įdarbinimo subsidijuojant priemonę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal susitarimą įsidarbinimo galimybių vertinimo paslaugos bus teikiamos ne tik bedarbiams, bet ir kitiems darbo ieškantiems asmenims, o konsultavimo paslaugos papildytos nauja palaikymo darbo vietoje paslauga. Kartu siūloma nustatyti galimybę paramos judumui priemonėje dalyvauti ir darbdaviui, įdarbinusiam teritorinės darbo biržos siunčiamą bedarbį ir patiriančiam bedarbio vežimo į darbo vietą išlaidas, bei asmenims, dalyvaujantiems stažuotėje ir socialinių, darbo įgūdžių lavinimo priemonėje.

Sutarta sumažinti sankcijų naštą bedarbio statusą praradusiems asmenims, nepanaikinant jų registracijos teritorinėje darbo biržoje dėl to, kad jie be svarbių priežasčių atsisakė tinkamo darbo, sudaryti individualų užimtumo veiklos planą ir kt. priežasčių ir teikti jiems darbo rinkos paslaugas. Taip pat siūloma visoms institucijoms, vykdančioms nelegalaus darbo, nedeklaruoto darbo ir nedeklaruotos savarankiškos veiklos prevenciją, numatyti galimybę skirti baudas darbdaviams už nelegalaus darbo, nedeklaruoto darbo ir nedeklaruotos savarankiškos veiklos pažeidimus bei atlikti kiti pakeitimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų