Vyriausybės kanceliarijoje vykusioje konferencijoje „Ateities Vyriausybė – Lieknoji Vyriausybė“, pristatytas Lietuvos Jaunųjų mokslininkų sąjungos kartu su Vyriausybės kanceliarija vykdomas projektas „Lieknos Vyriausybės“ principų sklaida ir jų taikymo Lietuvos viešojo sektoriaus institucijose ir nevyriausybiniame sektoriuje galimybių analizė“. Projektu siekiama pagerinti valdžios sektoriaus paslaugų ir administravimo kokybę taikant „Lieknos Vyriausybės“ principus Lietuvos viešojo sektoriaus institucijose.
Sveikinimo kalbą sakęs Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Remigijus Motuzas teigė, kad kiekvienoje šalyje valstybės institucijos atlieka ypatingą vaidmenį – jų priimti sprendimai pirmiausiai paliečia gyventojus, kurie, kaip mokesčių mokėtojai, vertina tai ką gauna už sumokėtus mokesčius, todėl visuomenei reikia tokios viešojo administravimo sistemos, kuri būtų kokybiška ir taupytų gyventojų laiką.
„Valstybės institucijos turi būti visuomenei tarnaujanti sistema su idėjomis ir orientacija į rezultatus“, – kalbėjo R. Motuzas pabrėždamas, kad valstybės institucijoms svarbu suprasti ne tik kiek kainuoja suteikti paslaugą, bet ir kiek piliečiui kainuoja ją gauti lankantis institucijose, pildant dokumentus, laukiant atsakymo.
„Kokybiškos viešojo sektoriaus paslaugos gerokai taupo gyventojų laiką taip atlaisvindamos jį šeimai, kūrybai ir pomėgiams“, – dėstė vicekancleris teigdamas, kad „Lieknosios vyriausybės“ filosofija ir metodologija yra vienas iš būdų kaip tobulinti viešąjį sektorių.
„Mūsų pareiga – sukurti tokias struktūras ir įdiegti tokius procesus, kurie per viešąjį administravimą paverstų valstybės institucijas patrauklesnėmis organizacijomis“, – aiškino jis.
„Lieknosios Vyriausybės“ projekto įgyvendinimo metu 2-ose pasirinktose viešojo sektoriaus institucijose bus atlikti eksperimentiniai projekto metodų diegimai, kuriais bus siekiama įvertinti institucijų vidinės aplinkos procesus, išanalizuoti įstaigų veiklos kokybę ir jų pasirengimą „Lieknos Vyriausybės“ principų diegimui, apmokyti darbuotojus taikyti konkrečias metodikas ir įvertinti jų taikymo praktinę naudą institucijų administratoriams, darbuotojams, klientams.
Viešosioms institucijoms praktikoje pritaikius „Lieknosios Vyriausybės“ principus ir gerąją užsienio patirtį, pagerės viešojo sektoriaus darbuotojų kompetencija, kuri padės efektyviai identifikuoti ir eliminuoti vertės nekuriančius procesus, sutaupyti ribotus išteklius, pagerinti piliečių aptarnavimo kokybę ir darbo aplinką.