• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pareigas pradedantis eiti palestiniečių ministras pirmininkas Ismailas Haniya (Ismailas Hanija) šeštadienį parlamentui pristatė naująją koalicinę vyriausybę, kurios tikslas - užbaigti neramius kraujo liejimu ir tarptautinės bendruomenės boikotu paženklintus metus.

REKLAMA
REKLAMA

Stengdamasis nuraminti būgštaujančius Vakarus, I.Haniya ragino 1967 metais Izraelio okupuotose žemėse sukurti Palestinos valstybę ir žadėjo, kad jo vyriausybė sieks, jog būtų išlaisvintas pagrobtas izraeliečių karys Giladas Shalitas (Giladas Šalitas).

REKLAMA

Tačiau I.Haniya taip pat tvirtino, jog palestiniečiai turi teisę į ginkluotą pasipriešinimą ir taip atmetė pagrindinę Vakarų keliamą sąlygą, kurią patenkinus būtų atnaujintas taip reikiamos humanitarinės pagalbos tiekimas.

"Vyriausybė dirbs su tarptautine bendruomene, siekdama užbaigti okupaciją ir atkurti teisėtas mūsų žmonių teises, o užvis svarbiausia - sukurti nepriklausomą, visiškai suverenią valstybę 1967 metais okupuotose teritorijose", - pažymėjo I.Haniya.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, naujasis vienybės kabinetas "gerbs tarptautines teisėtas rezoliucijas ir Palestinos išlaisvinimo organizacijos pasirašytus susitarimus" - tai viena iš trijų diplomatinio ketverto keliamų sąlygų, kurias reikia įgyvendinti norint užbaigti alinantį humanitarinės pagalbos boikotą, Palestiniečių savivaldos administracijai taikomą nuo praėjusių metų, kai į valdžią atėjo grupuotė "Hamas".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vadinamasis ketvertas, kurį sudaro taikos procesui tarpininkaujančios galingosios jėgos - Europos Sąjunga, Jungtinės Tautos, Jungtinės Valstijos ir Rusija - ragina naująją vyriausybę atsisakyti smurto ir pripažinti Izraelį bei ankstesnius taikos susitarimus, idant būtų atnaujintas humanitarinės pagalbos srautas.

REKLAMA

I.Haniya ragino Vakarus panaikinti humanitarinės pagalbos suvaržymus ir teigė, kad naujoji jo vyriausybė sieks su Izraeliu apsikeisti kaliniais, tarp jų ir G.Shalitu, kurį smogikai Gazoje pagrobė praėjusių metų birželį.

Izraelis jau pasmerkė vienybės vyriausybę ir paragino tarptautinę bendruomenę tęsti boikotą, paskelbtą pernai "Hamas" islamistams atėjus į valdžią.

REKLAMA

Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos vienybės kabinetą atsargiai pasveikino, tačiau jo atžvilgiu laikosi požiūrio "pagyvensim - pamatysim".

Prancūzija ir Rusija nuo ketverto reikalavimų atsiribojo ir rodo didesnį norą dirbti su į valdžią ateinančia palestiniečių vyriausybe.

Pagal valdžios pasidalijimo susitarimą, pasirašytą tarp "Hamas" ir judėjimo "Fatah", islamistai koaliciniame kabinete iš 25 portfelių turės 12, o prezidento judėjimas - šešis.

Likusios septynios ministerijos, tarp jų ir svarbūs finansų, užsienio reikalų bei vidaus reikalų ministrų postai, atiteks nepriklausomiems parlamentarams ir smulkesnėms frakcijoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų